בעקבות עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי נערכת חברת התעופה הבריטית איזיג'ט לפעילות במסגרת האמנות הבינלאומיות החדשות. איזיג'ט הגישה בקשה למשרד התחבורה האוסטרי לקבל רישיון AOC (שזה ראשי תיבות של (Airline Operating Certificate. לאחר קבלתו מתכוננת הנהלת איזיג'ט להקים בווינה חברה בת חדשה שתיקרא easyJet Europe, ובאמצעותה ימשיכו להפעיל את טיסות איזיג'ט במדינות האיחוד האירופי, שממנו פרשה בריטניה.

איזי ג'ט פועלת באוסטריה מזה 11 שנים, והטיסה למעלה ממיליון נוסעים אל אוסטריה וממנה במהלך 2017. בשנה שברה הגדילה החברה את מספר הנוסעים לאוסטריה ב 60%.

מנכ"לית איזי ג'ט, קרולין מקול, מסבירה באמצעות הדוברת שלה בישראל כי משמעותו של ההסדר החדש היא שאיזי ג'ט תהפוך לקבוצת תעופה פאן-אירופאית, עם שלוש חברות תעופה שבסיסן באוסטריה, שוויץ ובריטניה. כל שלוש החברות יהיו בבעלות חברת easyJet plc שתהיה בבעלות ושליטה אירופאית, רשומה בבורסת לונדון ובסיסה בבריטניה.

מדובר בשינויים פורמליים ומשפטיים בעלי משמעות גדולה, אך כנראה שעלינו, הנוסעים, הם לא ישפיעו. כמאה מטוסים של איזי ג'ט וכ- 4000 עובדים של איזי ג'ט כבר פרוסים בשש מדינות מתוך 27 מדינות האיחוד האירופי, שיהוו הבסיס לאיזי ג'ט אירופה.

כיום מפעילה איזי ג'ט קווי טיסה בין תל אביב ל- 11 יעדים באירופה: לונדון (לוטון), לונדון (גאטוויק), מנצ'סטר, בזל, ז'נבה, ברלין, פריס, אמסטרדם, מילאנו, ונציה ונאפולי.

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן