משלחת רמת דרג מטנזניה הגיעה לישראל במטרה להגביר את שיתוף הפעולה עם ענף התיירות בישראל ולעודד את תנועת התיירות לטנזניה.

היום נערכה בתל אביב מסיבת עיתונאים בהשתתפות השגריר החדש של טנזניה בישראל, דאודי ג'וב מסימה, מנכ"ל משרד התיירות של טנזניה, אלוייס נזוקי, ומנכ"לית לשכת התיירות של טנזניה, דבוטה מדצ'י, וקונסול הכבוד של טנזניה בישראל, קסביאן נוריאל צ'יריץ'.

בשנים האחרונות גילו גם הישראלים את נפלאות החופשה בטנזניה, ומספר התיירים מישראל הולך וגדל משנה לשנה. בשנה שעברה ביקרו בטנזניה כמעט 23,000 ישראלים (רובם באי זנזיבר), לעומת כ3,000 בלבד בשנת 2011. משרד התיירות של טנזניה מעונין להגדיל עוד את מספר הישראלים המבקרים שם. כמו כן מגיעים גם תיירים מטנזניה לישראל, רובם בקבוצות צליינים.

לא סתם הפכה טנזניה לאחד היעדים הפופולריים לישראלים באפריקה. טנזניה נחשבת מקום טוב לטיולי ספארי. יש בה תרבות מיוחדת, אוצרות טבע עשירים, שמורות טבע יפות ומרתקות ואת האיים זנזיבר ומאפיה. טנזניה היא גן עדן לאוהבי טבע, עם הרבה פארקים לאומיים, ושמורות טבע. יש בה מגוון נופי עצום, הכולל הרי געש ופסגות מושלגות, הר הקילימנג'רו הגבוה ביותר באפריקה, נופי סוואנה, אגמים, ביצות, יערות גשם ועוד. בטנזניה נמצאים כמה מהאגמים הגדולים בעולם. אחד המראות שמושכים אליה תיירים מכל העולם הוא מראה נדידת מיליוני זברות ותאואים וחיות אחרות מדרום המדינה לצפונה, כשבעקבותיהם מגיעים גם אריות וחיות טרף אחרות.

      

המרחק מנתב"ג לטנזניה הוא כשש שעות בטיסה ישירה, בעיקר בטיסות צ'רטר. אפשר להגיע לשם גם עם נחיתת ביניים באמצעות אתיופיאן איירוייס, טורקיש, וKLM. תיירים זרים בטנזניה חייבים ויזה, שניתן לקבלה בנחיתה בשדה התעופה דאר-א-סלאם במחיר 50 דולר. למרות זאת מומלץ להצטייד מראש בויזה עוד בארץ, כי כשנוחת מטוס עם 200 תיירים נוצר מול דלפקי הנפקת הויזות תור ארוך ומייגע.

לתיירים מהציבור הדתי יש פתרונות לנושא הכשרות. באי זנזיבר יש בית חב"ד ששולח ארוחות כשרות לכל המלונות בטנזניה. בנוסף, בדאר-א-סלאם יש משרד נסיעות  SIMA SAFARIבבעלות אלון חורב, ישראלי הנשוי לטנזנית, שגם הוא מכין אוכל כשר לפי הזמנות, לרבות לתיירים ישראלים שמטיילים בטנזניה גם לא באמצעותו. הוא גם מביא מהארץ גבינות וקופסאות שימורים ומוצרי מזון שונים עבור לקוחותיו השומרים כשרות.

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן