עו"ד מרדכי ציבין תובע את חברת התעופה הרוסית אירופלוט בטענה לאפליה על רקע דת ולאום נגדו. על כך מדווחת נצחיה יעקב, כתבת העיתון "ישראל היום": על פי התביעה, שהגישה אשתו עו"ד נחמה ציבין, הוא נתקל בגילויי אנטישמיות באחת הטיסות שלו בחברה, כשנאמרו לו אמירות משפילות על ידי צוות המטוס, ובהן "יש במוסקבה יותר מדי יהודים" ו"המנות הכשרות שלכם יקרות מדי בשבילנו".

עו"ד ציבין מצוטט בכתבה "מעולם לא נתקלתי בגילויים אנטי־יהודיים כאלה בוטים. אפילו לא במדינות מוסלמיות כמו ירדן, דובאי ומרוקו, שאליהן הגעתי במסגרת עבודתי המקצועית. ריח האנטישמיות היה פה כבד. הם הסתכלו עלי במבט מזלזל, עיוותו פנים ולחששו ביניהם, תוך שהם שולחים לעברי מבטים מזלזלים. זה היה משפיל ומרגיז".

עד כאן קטעים מתוך הכתבה שפורסמה בישראל היום.

עו"ד בוריס למפרט, המייצג את אירופלוט בישראל, מסר בתגובה: "בהתאם להליכים במקרים אלה נדרשת תגובתה של חברת התעופה בנוגע לפרטים. לאחר תגובתה, יוגש כתב הגנה לבית המשפט".

ראוי לציין שגם אנחנו שמענו תלונות על יחס לא נעים של אחדים מעובדי אירופלוט כלפי נוסעים חובשי כיפה. בקרב צעירי חב"ד הנוסעים לרוסיה יש הקוראים לחברת התעופה בשם "אירו-פלוץ" בגלל האויר והאוירה במטוסיה. בעבר לא התיחסתי ברצינות לתלונותיהם של הבחורים הצעירים והשובבים, אולם בעקבות התביעה של מוטי ציבין אולי יש מקום לבחון את התלונות בעיניים אחרות.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן