חברת התיירות 'תור פלוס' נכנסת גם לתחום המלונאות, ועומדת לפתוח בתי מלון חדשים לתיירים מהציבור הדתי שנופשים באירופה. למעשה, אין אלה מלונות חדשים לגמרי, אלא מלונות שנשכרו למשך שלשה חודשים על ידי 'תור פלוס' עבור לקוחותיהם בלבד. לקוחות רגילים לא יוכלו לקבל חדר ישירות במלונות האלה. חברת "תור פלוס" הכשירה את המטבחים, הביאה כלי אוכל שלה, והביאה צוות של שפים ישראלים ובינלאומיים שיכינו אוכל גורמה בכשרות למהדרין. בכל מלון שלהם יש גם בית כנסת עם ארון קודש וספרי תורה.

תיירים דתיים מתמודדים בחו"ל עם אתגרים של אוכל כשר, שמירת שבת, בתי כנסת, וגדרי צניעות. שוק התיירות של ישראלים דתיים מוערך ב375 מיליון שקלים, מהם 75 מיליון בטיולים מאורגנים בקבוצות, שמארגניהן משחררים את הלקוחות מדאגות הקשורות לשמירת מצוות. השאר בטיולים פרטיים. נתונים אלה אינם כוללים את הציבור היהודי הדתי מאירופה ומארה"ב. יעקב כהן, בעלים של 'תור פלוס', אומר שחברתו מחזיקה בכשליש מהשוק הייחודי הזה.

שווייץ נחשבת ליעד מועדף על הציבור הדתי, בגלל שאין חופים עם בעיות צניעות ובגלל אויר ההרים הצלול עם נופים של ירוק עד ורכסים מושלגים. לפי הערכות, יגיעו השנה לשווייץ כ30,000 תיירים דתיים. גם חברת 'תור פלוס' נערכת לשירותם.

החברה שכרה מרשת 'קלאב מד' את מלון הענק 'פאלאס' (220 חדרים) בעיירה וילאר בעמק הרון למרגלות האלפים מצפון לאגם ז'נבה. המטבחים מאוישים על ידי צוות של ישראלים שיכין מזון משובח בשפע כיד המלך. דפנה כהן, מבעלי 'תור פלוס', ידועה ומוּכּרת בציבור הדתי כתיירנית שמפנקת את לקוחותיה בנדיבות יוצאת דופן. אוכל טעים בכל שעות היום, והתחשבות בצרכים מיוחדים של תיירים דתיים. למשל, כיון שרובנו לא יכולים לאכול ארוחות צהריים במסעדות מקומיות, רבים מאיתנו נוהגים בארוחת הבוקר להכין לעצמנו כריכים להמשך היום. ברוב המלונות לא אוהבים את זה, ויש מלונות שאפילו אוסרים על האורחים הישראלים להוציא מזון מחדר האוכל. דפנה כהן אינה אוסרת, אלא אף מעודדת את לקוחותיה לעשות כך כאוות נפשם.

החבילות של 'תור פלוס' כוללות כרטיסי כניסה לאטרקציות מקומיות כמו מיני גולף, נסיעה ברכבלים, וגם טיולים מאורגנים במחוזות הקרובים. (אני מקווה שהם לוקחים את האורחים גם לטירת שאיון, שבה היה כלוא המהר"ם מרוטנברג, שסירב לאפשר פדיון שלו תמורת סכומים גבוהים. מסר אקטואלי לימינו לשחרור מחבלים על ידי ממשלות ישראל). גם מי שאינם קונים חבילה מלאה אלא רק לינות במלון, יכולים לקבל בחינם הדרכה ומפות מהמומחים של 'תור פלוס' בתוך המלון.

דפנה ויעקב כהן

מלבד הנופש בוילאר, מציעה 'תור פלוס' עוד נופשונים באתרי נוף-שונים. ישנם ישראלים רבים שכבר שבעו מחופשות שנתיות בשווייץ. למענם שכרה קבוצת 'תור פלוס' מלונות גם במדינות אחרות, בשיטת אירוח דומה. החידוש הגדול השנה הוא מלון 'פארק דה לואוסה' בפורטוגל, ליד העיר קוימברה. באוסטריה שכרו את מלון 'ויקטוריה' (90 חדרים) בעיירה קפרון בחבל זלצבורג באזור האגמים, מפלי קרימל, וקרחון קיצשטיינהורן. ובצפון איטליה באזור הדולמיטים את מלון 'סבויה' בעיירה סן מרטינו די קסטורזה. גם במלונות אלה יתארחו רק תיירים מהציבור הדתי.

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן