עיריית תל אביב – יפו והתאחדות המלונות מוסיפות 700 חדרי מלון חדשים בקיץ הקרוב: בניהם, מכולות שיהפכו לחדרי מלון בנמל ת״א, אזורי קמפינג בפארקים עירוניים ועל גגות חניונים: המלונאות בת״א אומנם יקרה, אבל מבטיחה פתרונות זולים כבר בשנה הקרובה.
בשנת 2017 יפתחו כ-700 חדרי מלון חדשים בעיר ת״א יפו בשיתוף עם התאחדות המלונות, דבר שיגדיל ב-10% את כמות חדרי המלון בעיר. חדרים אלו יתווספו לכ-7,883 חדרי מלון שקיימים בעיר נכון להיום, ולכ-11,000 חדרי airbnb שמוצעים בעיר.
במקביל לכך העירייה ומשרד התיירות משקיעים מאמצים רבים בעידוד מלונאות עממית בעיר וזולה יותר- דבר המהווה חסם משמעותי עבור תיירים בתל אביב ובישראל בכלל. עיריית תל אביב-יפו הקימה כוח משימה מיוחד בראשות מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, רה"ע דורון ספיר, מהנדס העיר עודד גבולי וגורמים נוספים כדי להאיץ את בניית המלונות בעיר, להסיר חסמים ולמצוא פתרונות ללינה זולה.
במסגרת העבודה, נערכת עבודת מטה לאיתור נכסים פוטנציאליים להסבה למלונאות זולה, עם דגש על שכונות דרום העיר – שם מחירי הנדל"ן נמוכים יותר מאשר בקו החוף, ולפרוייקטים תיירותיים יכולה להיות השפעה רבה על איכות החיים בשכונה במעגלים שונים.
נשקלים פתרונות כמו הקמת אוהלים על גגות של חניונים או הוסטלים קיימים, בדיזנגוף סנטר ופארקים בת"א-יפו (מאתרים מקום מתאים בפארק גני יהושע), מתחמי קרוונים ומחנאות באוהלים מתחת למשטחי דשא מלאכותי בגגות חניונים בת"א.
בנוסף, בתקופה האחרונה נפגשים אנשי משרד התיירות ומנהלת עיר עולם בעירייה עם רשתות של מלונות זולים ויזמי הוסטלים, מהארץ ומחו"ל, ומציגים להם את כדאיות ההשקעה במלונאות עממית בעיר. בעוד מספר חודשים צפוי להיערך מפגש עם יזמי מלונאות בישראל ובחו"ל בו יוצגו אפשרויות ההשקעה במלונאות ואת ההטבות והסיוע שמשרד התיירות והעירייה נותנים לפיתוח הנושא.
חשוב לומר, כי לדעת כל הגורמים המקצועיים שוק המלונאות בתל אביב-יפו סובל מרמת מחירים גבוהה מדי, באופן שמדיר קבוצות תיירים פוטנציאליות מללון בעיר. במשך שנים רבות היתה אקסיומה לפיה אין היתכנות כלכלית למלונאות זולה בתל אביב, ואולם הפתיחה של אברהם הוסטל בדרום העיר- במבנה תעשייתי ישן במיקום שאינו בקו ראשון לים – הוכיחה כי בניהול ומיתוג נכונים אפשר גם אפשר לקיים בהצלחה סוג כזה של מלונאות בעיר.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן