חברת התעופה אמריקן מגיעה תשיק בחודש הבא קו טיסה ישיר בין דאלאס ותל-אביב. על כך הודיע שר החוץ, ישראל כץ. אמריקן טסה בעבר לישראל, אך סגרה את הקו בשנת 2016 מסיבות עלומות. כעת היא מחדשת אותו.

American Airlines, חברת התעופה הגדולה בארה"ב, נקראת בקיצור AA. בעבר התמזגה עם חברת התעופה USAir, שחלק מהנדוניה שלה למיזוג היה הקו לישראל. אמריקן המשיכה להפעילו שנים אחדות, וחדלה. כעת היא תהיה חברת התעופה האמריקאית השלישית שמפעיל טיסות לישראל. חברת אמריקן תהיה הראשונה שמפעילה קו ישיר בין דרום מערב ארצות הברית לישראל. הקו החדש יחל לפעול מתאריך 9 בספטמבר 2020 שלוש פעמים בשבוע במטוסי דרימליינר החדישים של החברה.

קו הטיסה יקל מאוד על עובדי חברות הייטק ישראלים שטסים למרכזי הייטק באוסטין שבטקסס, וגם לסן חוזה בקליפורניה השכנה. בנוסף, קו זה צפוי להביא לגידול ניכר בתנועת תיירים, אנשי עסקים וצליינים העולים לרגל. בטיסות הישירות האלה יתקצר זמן הטיסה בין טקסס וישראל בכ-25 אחוז. הטיסה הישירה תימשך 12 שעות ורבע.

נמל התעופה בדאלאס-פורט וורס הוא נמל הבית של אמריקן אייליינס. הוא ישמש גם כעצירת ביניים בטיסות קונקשן לישראל ממדינות נוספות כמו מקסיקו, לואיזיאנה, קולורדו, אריזונה, ניו-מקסיקו, קליפורניה ועוד.

שר החוץ ישראל כ״ץ: "מברך על קו התעופה החדש בין ישראל וטקסס. יחד עם מהפכת השמיים הפתוחים שהובלתי, מעורב משרד החוץ בפתיחת קווי תעופה חדשים כחלק מהפעילות הדיפלומטיה הכלכלית שעומדת במרכז העשייה של המשרד. פעילות זו תורמת לחיזוק קשרי הכלכלה של ישראל עם מדינות העולם."

בהצהרה זו חידוש גדול. עד כה חשבנו שמדיניות השמיים הפתוחים תקפה רק בטיסות מאירופה. לא ידענו שזה חל גם על טיסות מארה"ב.

 

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן