נמל עכו והטיילת סביבו, ישופצו בהשקעה של כ30 מיליון שקלים. התכנון כולל את הנמל, כיכר הדייגים, חאן אל עומדן, רחבת המגדלור, הטיילת המקיפה את הנמל,  מסלעת שובר גלים  מחסן הדייגים, דוכני הממכר ועוד. הנמל המשופץ ישלב את פעילות נמל הדייג והדייגים, לנוחות הדייגים והמסחר ויכלול מחסנים ומתחמים משופצים וחדשים לטובת הדייגים.

בנמל יהיו אזורי הצללה רבים לנוחות המטיילים ואף אזורי המתנה לסירות התיירות. תוכננו ספסלי עץ רבים ובמות ישיבה יפהפיות, ומוצלות, הבנויות מבמבוק רב שכבתי, המאפשרות ישיבה נוחה ומוצלת וצפייה בנמל ובים. הריצוף מאבן טבעית והאלמנטים העיצוביים המשולבים בגדרות, ובמרחבים, בנויים מחומרים טבעיים המשתלבים היטב בנוף הייחודי. קיוסקים בעיצוב שונה וייחודי יוקמו במרחב הטיילת, ויהוו מוקדי משיכה לתיירים.

תמונת הדמיה: מייזליץ כסיף רויטמן

עירית עכו, החברה לפיתוח עכו  העתיקה, ומשרד התיירות, אישרו בימים אלה את התוכנית לשיפוץ משמעותי ונרחב של כל אזור הנמל, שהינו למעשה אזור התיירות והדייג המרכזי בעיר, המושך אליו מיליוני תיירים בשנה. מדובר בתכנון מקיף וכולל, הממקסם את הפוטנציאל הנופי של הנמל תוך התייחסות מרחבית לתיירות, לדייגים ולתושבי האזור.

הנמל והטיילת החדשה  ישמרו על הקסם ההיסטורי של עכו, לצד עיצוב נופי חדשני ומזמין, המאפשר ליהנות מאחד האתרים היפים במדינה. את חווית הביקור והשהייה בנמל, ינעימו גם צלילי פעמוני רוח- שייחדו את הנמל- צלילים הרמוניים שיופקו מאטרקציה חדשה שתוקם בו- מגדל פעמוני רוח.

עבודות הפיתוח יחלו בימים הקרובים, ואמורות להסתיים בתוך כשנתיים.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: " אני שמח וגאה על ההחלטה להתחיל בשיפוץ הנמל והטיילת  ומעריך את העשייה המשותפת עם החברה הכלכלית עכו ובתמיכת משרד התיירות.  מדובר במהלך חשוב ואסטרטגי, שהינו חלק מהפיתוח הכולל של העיר. הנמל המשופץ החדש , שימשוך אליו מאות אלפי תיירים בשנה יהווה חלק חשוב בעשייה התיירותית והפיתוח הכלכלי חברתי של העיר עכו, שהפכה כבר מזמן  לעיר תיירות מוערכת ונחשקת ואף זכתה על ידי ענקית התיירות בוקינג כעיר המזמינה ביותר לשנת 2020. אנו  מעודדים פיתוח תיירותי ופועלים רבות, להקל על המשקיעים הרבים בתחום התיירות בעיר  ובפיתוח מלונות- כמו מלון האחים נקש בעתיקה,  מלון בלה ריביירה ועוד רבים.

מנכל החברה לפיתוח עכו העתיקה, יובל פורת: "שיפוץ ושדרוג המרינה שובר הגלים והפיכתם לטיילת להנאת המבקרים הרבים והתיירים שעוד יגיעו, הינו אחד הפרויקטים החשובים שמוביל משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בעמ בשנתיים הקרובות. מדובר באזור היפה והחשוב בעיר כולה. התכנון כולל התייחסות לדייגים בנמל, לתושבי האזור ולתיירים. אין ספק שהתכנון המוקפד והביצוע יהפכו את הנמל והטיילת לפנינה התיירותית של  עכו והמדינה כולה."

 

 

דילוג לתוכן