מאות עובדי ארקיע הפגינו הבוקר נגד התנהלות בעלי השליטה בחברה, האחים נקש. העובדים הפגינו במספר מוקדים, כאשר ההפגנות המרכזיות היו מול ביתו של אבי חורמרו, מנהל העסקים של האחים נקש בישראל (המכהן גם כיו"ר ארקיע) ומול משרדי ארקיע. מאז חודש מרץ, קרקעה החברה את כל מטוסיה, והוציאה את רוב עובדיה לחל"ת, ללא צפי לחזרה. לדברי המארגנים, מדובר בהתחלת המאבק, לאחר תקופה ארוכה בה ההנהלה מתעלמת מהם ומדרישותיהם.

בניגוד לחברות התעופה ישראייר ואל על, בעלי חברת ארקיע מסרבים לקחת הלוואה בגובה של כ-130 מיליון ש"ח ברובה בערבות המדינה. בכך הם מובילים לסגירת החברה. סימן לזה רואים העובדים בעובדה שארקיע החזירה מטוס אחד שהיה חכור. (יצוין שלאחים נקש יש גם חברה בעלת מטוסים להחכרה, וככל הנראה המטוס הזה הוחזר לבעלותם, מכיס אחד לכיס שני).

עליזה בלאיש, יו"ר עובדי ארקיע: "האחים נקש מייבשים את ארקיע במתכוון. איך ייתכן שהמתחרים שלנו כבר טסים, ואנחנו עדיין על הקרקע עם כמעט כל העובדים בחל"ת? איפה הציונות, הערכים והרגש? אנחנו קוראים לבעלי החברה לזכור שמאחורי השמות יש אנשים, משפחות ומותג מפואר. לא נשב בחיבוק ידיים ונראה את הבית שלנו קורס. חברת ארקיע היא לא רק חשבון של הכנסות והוצאות. היא חברה של עובדים מסורים שנותנים את הנשמה שלהם למען החברה. עובדים שבמשך שנים רבות ידעו להביא ממון רב לכיסם של הבעלים, ואז האחים נקש חככו ידיים בהנאה. אני מציעה לאחים נקש לא לשכוח מאיפה הם באו".

בתגובה להפגנה פרסם יו"ר ארקיע, אבי חורמרו, את התגובה: "אנו נמצאים בעיצומה של תקופה קשה שעוברת על העולם כולו, ועל ענף התעופה בפרט. אנו עושים כל שביכולתנו כדי להפעיל את החברה. בניגוד לדברי העובדים, אנו פועלים לקבל את ההלוואה בערבות המדינה. אך גם אם נקבל אותה יהיו פעולות רבות אותן נהיה חייבים לבצע כדי להבטיח את חוסנה של ארקיע. אני פונה אל ציבור העובדים- אנא שתפו איתנו פעולה ונהגו באחריות לטובת עתיד החברה ועובדיה".

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן