הביקושים הצפויים למטוסים מסחריים בשני העשורים הבאים יעמוד על יותר מ- 43,500 מטוסים חדשים, בשווי כספי של 7.2 טריליון דולר. כך עולה מהתחזית השנתית שמפרסמת חברת בואינג. מדובר בגידול של 500 מטוסים נוספים על התחזית של השנה שעברה.

התחזית השנתית קובעת כי ישנם סימנים מובהקים להתאוששות ענף התעופה המסחרי, וכנגזרת מכך הביקושים למטוסי נוסעים התחדשו. הביקוש למטוסי נוסעים ומטוסי מטען הולך וגדל על רקע ההתרחבות בהיקף הסחר העולמי המחייב יותר מטוסי מטען. הביקוש למטוסי מטען יביא לכך שבשנת 2040 צי מטוסי המטען העולמי יהיה גדול ב-70% מהצי שהיה ערב משבר הקורונה.

התחזית של חברת בואינג קובעת כי ב-10 השנים הקרובות יהיה הביקוש העולמי למטוסי נוסעים בהיקף של 19,000 מטסים חדשים ששווים 3.2 טריליון דולר.

הנקודות העיקריות בתחזית בואינג ל-20 השנה הבאות:

  • הזמינות וההפצה של חיסוני הקורונה ימשיכו להיות גורמים קריטיים בהתאוששות הטווח הקרוב של טיסות נוסעים. מדינות עם הפצת חיסונים נרחבת יותר הראו התאוששות מהירה של טיסות, מכיוון שממשלות מקלות על המגבלות ופותחות את גבולותיהן לנסיעות בינלאומיות.
  • תנועת הנוסעים צפויה לעלות בכ -4% בממוצע בשנה, ללא שינוי מהתחזית בשנה שעברה.
  • מספר המטוסים המסחריים ברחבי העולם יעמוד על 49,000 מטוסים עד שנת 2040, כשסין, אירופה, צפון אמריקה ומדינות אסיה-פסיפיק יהוו כל אחת כ- 20% ממסירות המטוסים החדשות, ו -20% הנותרים יגיעו לשווקים מתפתחים אחרים.
  • הביקוש ליותר מ -32,500 מטוסים בעלי גוף צר תואם כמעט לתחזית שלפני המגיפה. מודלים אלה ממשיכים לשלוט ב -75% מהמשלוחים בתחזית ל- 20 השנים הקרובות.

חברות תעופה יזדקקו ליותר מ -7,500 מטוסים רחבי גוף חדשים עד שנת 2040 כדי לתמוך בחידוש צי ובגידול הביקוש לנוסעים ולמטען אוויר בשווקים ארוכי טווח. תחזיות אלה עולות מעט בהשוואה ל -2020 אך נותרו בירידה של 8% לעומת 2019.

נשיא חטיבת המטוסים האזרחיים של בואינג, סטן דיל, אומר: "עולם התעופה המסחרי רשם התאוששות משמעותית והתחזית של בואינג לשנת 2021 נגזרת מהאמון שלנו בהתאוששות הזו ובהמשך חוסנו של השוק. השנה האחרונה הראתה שתנועת הנוסעים חוזרת במהירות, כאשר לחברות התעופה ולממשלות יש אמון מלא בבריאות ובבטיחות של הטיסות המסחריות. למרות אופטימיות הזו אנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר האתגרים"

דילוג לתוכן