יותר מחצי מהישראלים מתכננים לטוס לטיול בחו"ל עוד בשנת 2020, לאחר שתבוטל חובת הבידוד בישראל ובמדינת היעד. כך עולה מסקר שערכה לשכת התיירות של תאילנד בישראל באמצעות מכון המחקר 'מאגר מוחות'. את הסקר הזמינה חברת TerraNova באמצעות מר דב קלמן, מנהל את לשכת התיירות של תאילנד.

במסגרת ההתארגנות "ליום שאחרי" ביקש דב קלמן לברר עד כמה הישראלים חושבים בכלל לטייל בתאילנד עוד השנה, ומה המצב ביעדי תיירות אחרים בעולם. הוא רצה גם להבין את מנגנון קבלת ההחלטות של מי שמתכננים חופשה בחו"ל. לדבריו, התברר לו לפי הסקר שהפרמטרים המשפיעים ביותר הם קשר רגשי ליעד החופשה והתמורה לכסף במדינת היעד.

מהסקר מתברר עוד שלאחר הסרת הבידוד רבים ירצו לטוס מיידית לחו"ל. 58% מהנוסעים המתמידים ימתינו חודשיים, ורק 26% יעדיפו להמתין 4 חודשים או יותר. הסקר נערך על מידגם גדול של יותר מאלף ישראלים מעל גיל 18. התמונה הכללית המצטיירת מהסקר היא שמצב התיירות היוצאת פחות גרוע ממה שאפשר לחשוב לאור דיווחי התקשורת הישראלית. הסקר הזה הוא כמו אלומת אור בקצה המנהרה של משבר הקורונה.

השיקולים העיקריים בהחלטה לטוס ליעד מסוים בשנת 2020 הם מספר מקרי הזיהום והמוות ביעד (30%), ואחריו הכדאיות הכספית ( 26%) והיעד המועדף לפני משבר קורונה (21%).

היעדים המועדפים ביותר הקרובים לישראל בשנת 2020 הם: יוון (23%) ואיטליה (15%). גם איי סיישל מבוקשים מאוד, ונבחרו ע"י 7% מהמשיבים. מבין היעדים ארוכי הטווח, המועדפים ביותר הינם ארה"ב (36%), תאילנד (18%) ויפן (10%).

כיעד נופש, תאילנד זכתה בפופולריות הגדולה ביותר מכל היעדים הרחוקים. היא מבוקשת ביותר אצל הנוסעים המתמידים: 24% מהם מתכוונים לבקר בתאילנד בשנת 2020. מעניין שהשנה יעדיפו 42% לטוס עם בני זוגם, ורק 24% לחופשה משפחתית עם הילדים. דב קלמן אומר שבשנים קודמות טסו לתאילנד יותר לחופשות משפחתיות מאשר זוגיות.

יצוין שתוצאות סקר זה דומות לסקר שנערך בסין, שגם הוא מצא ש45% מהסינים מעונינים לטוס לטייל בחו"ל עם דעיכת התפשטות הקורונה. סקר זה נערך על ידי התאחדות סוכני הנסיעות בסין Pacific Asia Travel Association (PATA). חברת ATM ערכה יריד בינלאומי וירטואלי של 3 ימים, שבהם הכריז מנהל שוק התיירות במדינות המזרח התיכון, דניאל קורטיס Danielle Curtis , שבסין כבר רואים התאוששות של הנהלים הירוקים, ומומחי תיירות מצפים לתנועת תיירות מוגברת. ביריד הוירטואלי דנו גם בנושאים טכנולוגיים, בטיחות, ותיירות ייעודית לחובבי שופינג.

בקיצור, מצב ענף התיירות לא כל נורא, למרות שאינו נעים כרגע.

 

 

 

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן