חברת התעופה אתיופיאן Ethiopian Airlines  תסב מטוסי נוסעים למטוסי מטען, במפעל חדש שיוקם באדיס אבבה בשיתוף התעשיה האווירית. הסכם על כך נחתם בשבוע שעבר בביקור של מנכ”ל קבוצת אתיופיאן איירליינס, טוולד גברמריאם (Tewolde Gebremariam) בישראל.

במהלך ביקורו נפגש המנכ"ל עם צוות הניהול המקומי ועם בכירים בענף התעופה.

המנכ"ל גברמריאם Tewolde Gebremariam עם מנהלת אזור ישראל בילן ארפיין Bilen Arefaine (סיון פרג')

גולת הכותרת של ביקורו הנוכחי היתה חתימת הסכם עם התעשייה האווירית להקמה באתיופיה של מרכז להסבת מטוסי בואינג 767-300 מתצורת נוסעים למטען. המרכז החדש יוקם ויפעל כחלק ממרכז התחזוקה הנוכחי של אתיופיאן באדיס-אבבה, ונועד לתת מענה לביקושים למטוסי מטען מדגם זה. זה יהיה מרכז התחזוקה הגדול והמתקדם באפריקה, המאושר על-ידי רשות התעופה האזרחית האתיופית. במרכז ההסבות יסופקו גם שירותי תחזוקה ושיפוץ כלי טיס.

אחד ממטוסי 767 של אתיופיאן שיוסבו למטוסי מטען

מנכ"ל אתיופיאן, טוולד גברמריאם, אומר: "אנו מרחיבים את היכולות שלנו בתחום מתן התשתיות לציי מטוסי המטען, בהתאם לתכנית שלנו עד לשנת 2025. בהתאם לכך, חברנו לתעשייה האווירית, אחת מחברות הדיפנס והאירוספייס המובילות בעולם, בתחום הסבת המטוסים במרכז התחזוקה שלנו באדיס-אבבה. קו ההסבות יחל פעילותו עם שלושה מטוסי B767-300 שבבעלות Ethiopian Airlines, ולאחר מכן ירחיב את הפעילות גם לחברות תעופה אחרות באזור. אנו שמחים על ההזדמנות לחבור לתעשייה האווירית הישראלית. שיתוף הפעולה משדרג את יכולות התחזוקה וההסבות שלנו והופך אותו לטוב ביותר באזור אפריקה".

אתיופיאן איירליינס חוגגת בימים אלה 75 שנים להיווסדה. צי המטוסים שלה כולל כ-125 מטוסים, מהם כ-25 מטוסי דרימליינר 787 וכ-14 מטוסי אירבוס 350A. החברה מפעילה טיסות ישירות מת"א לאדיס אבבה ברציפות יותר מ- 24 שנים, ולא חדלו אף בתקופות הקורונה והמלחמה האחרונה.

המנכ"ל טוולד גברמריאם מוכר כאישיות מובילה ומשפיעה בתעופה העולמית, ולא רק באתיופיה. בניהולו זכתה אתיופיאן איירליינס לפרסי הצטיינות בינלאומיים. האחרון והבולט בהם היה פרס "חברת תעופה מצטיינת בניהול משבר הקורונה” ע”י המגזין "גלובל פייננס", וגם פרס הוקרה מיוחד מטעם יצרנית המטוסים איירבוס, על היצירתיות והחוסן שהפגינה חברת התעופה אתיופיאן במהלך משבר הקורונה העולמי.

בנוסף, המנכ"ל טוולד גברמריאם זכה גם בפרסי הצטיינות אישיים, כמו "מנהל השנה בחברת תעופה" שנערך ב-2019 ע"י המרכז הבינלאומי לתעופה  CAPA, ונבחר גם לרשימת 100 האישים המשפיעים ביותר באפריקה של המגזין היוקרתי New African .

מנכל אתיופיאיין איירליינס בקבלת הפרס

המנכ"ל גברמריאם מוסיף: “ישראל נחשבת לשוק חשוב במיוחד עבורנו, לא רק כשוק מסחרי עם קהל נוסעים איכותי ונאמן, אלא גם בגלל הקשר התרבותי וההיסטורי החשוב בין שני העמים והמדינות. אנחנו מציעים עבור נוסעי הפנאי והעסקים הישראלים איכות, בטיחות, אבטחה, שירות אדיב, נוחות טיסה ומחירים אטרקטיביים. אנו חברת התעופה הבטוחה ביבשת אפריקה עם צי מטוסים צעיר וחדיש, בתצורת מחלקות מעולות ונעימות ביותר. בנוסף, אנחנו מציעים טיסות המשך מאוד נוחות למגיעים מישראל למספר גדול של יעדים באפריקה וברחבי העולם עם המתנה של שעתיים בממוצע בטרמינל החדש בנמל התעופה של אדיס אבבה".

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן