נושאי התיירות בגרמניה בשנת 2022 יהיו "תרבות מקומית" ו"ערי קיץ". על כך הכריזה שגרירת גרמניה בישראל, ד"ר סוזנה ואזום ריינר, באירוע "גרמנית בבית" שהתקיים אתמול בבית ליבלינג בתל אביב.

במסגרת תוכניות תרבות מקומית יוזמנו התיירים לאתרי טבע של יערות ואגמים של תיירות ברת קיימא. יופקו אירועים קולינריים עם אופי לחמים ומפגשים עם ייננים ובעלי יקבים צעירים. במסגרת תוכנית ערי הקיץ ייפתחו לתיירים טירות עתיקות, ורובעים עתיקים שמשקפים את האוירה הגרמנית המסורתית.

באירוע "גרמנית בבית" התקיימו לאורך כל היום הרצאות ופעילויות למבוגרים ולילדים בביתנים שונים. היו שם הרצאות וסרטונים על גרמניה, שיעור לניסיון בגרמנית, סדנה להורים על חינוך דו לשוני, סדנה בכתב יד גרמני ישן, ועוד. ראינו שם גם דוכן מיוחד לילדים עם עמדות יצירה וסיפור בגרמנית ובעברית, משולב בשיעור ראשון בגרמנית לקטנטנים.

גם לשכת התיירות של גרמניה בישראל הציבה ביתן עם פרטים על אתרי תיירות, והזמינה את המבקרים להצטלם על רקע נופי גרמניה. האורחים קיבלו שי של ספל ממותג עם צילום שלהם בביתן. ראש לשכת התיירות, הגברת גולדי מילר, אמרה לנו שהלשכה תוסיף גם נושאי תיירות ייחודיים לישראלים- קניות ויהדות- בנוסף על הנושאים התיירותיים הכלליים שגרמניה מקדמת ברחבי העולם. הישראלים ידועים כחובבי קניות, ולשכת התיירות מתארגנת להגשת מידע שימושי עליהם. בנוסף, גרמניה הכריזה לפני חודשים אחדים על "חגיגות 1700 שנות החיים היהודיים בגרמניה" שבמסגרתה תוכננו להפיק תערוכות ומופעי אומנות ותיאטרון, והצגת אתרי מורשת יהודית בגרמניה. תוכנית החגיגות השתבשה בגלל מגפת הקורונה, אך גולדי מילר פועלת מול משרד התיירות הגרמני להחיות מחדש חלק מהתוכניות.

המחלקה הקונסולרית של השגרירות הציבה דוכן שבו ניתנו תשובות בנושאים קונסולריים, לרבות תשובות שמבקרים אפילו לא שאלו.

ביתן אחר היה מיועד לסטודנטים שבו הוצגו בתי ספר לגרמנית בישראל, ופרטים על הכנות לבחינות DSD לדיפלומת השפה הגרמנית. בביתן זה היה גם דוכן מידע על DAAD שהעניק ייעוץ לסטודנטים שמתעניינים בלימודים אקדמאיים בגרמניה ובמחקר באוניברסיטאות בגרמניה.

מדינת המחוז צפון ריין-וסטפאליה ומדינת בוואריה העמידו דוכנים משלהן. בשעות הערב נפתח דוכן Happy Hour בסגנון בווארי, בו הגישו בירות גרמניות משובחות ופרעצל.

דילוג לתוכן