חברת התעופה הלאומית של בחריין, גולף אייר Gulf Air, עומדת להפעיל את טיסת הבכורה לישראל ב4 לאוקטובר, במטוס החדיש A321Neo. חברת התעופה 'גולף' נחשבת לחברת הבוטיק של המפרץ. הקו החדש יכול לשרת ישראלים לא רק לבחריין, אלא גם לטיסות קונקשן למגוון גדול של יעדי נופש באסיה, כמו תאילנד, פיליפינים, מאלדיבים ועוד.

גולף הודיעה כבר פעמיים על חנוכת הקו בין מנאמה לנתב"ג, אך ביטלה את טיסות הבכורה בגלל מגבלות הקורונה. חנוכת הקו תוכננה לראשונה ל7 בינואר 2021 ובוטלה, ופעם שניה תוכננה ל3 ביוני, וגם היא בוטלה. כעת, לאחר שמשרד הבריאות הישראלי הכריז על בחריין "מדינה צהובה" עם סיכון נמוך, שוב מחדשים את התוכנית להפעיל את הקו, כנראה ב4 לאוקטובר. לפי ההנחיות הבריאות הנוכחיות, מחוסנים ומחלימים אינם נדרשים בבידוד בהגיעם לבחריין ובחזרתם לישראל. נדרשת בדיקת קורונה מיד לאחר הנחיתה בבחריין, ומי שנשאר מעל 10 ימים נדרש לבדיקה שניה ביום העשירי.

בשלב ראשון מתכוננת גולף אייר להפעיל שתי טיסות בשבוע, בימים שני וחמישי. משך הטיסה כשעתיים וחצי בלבד. הסלוטים בשעות נוחות מאוד- הטיסות לבחריין ימריאו מנתב"ג בשעה 15:20 וינחתו במנאמה ב18:55. הטיסות חזור מבחריין לתל אביב ימריאו בשעה 10 בבוקר וינחתו חמש דקות לפני 12. חברת גולף נתנה לטיסה הזו את הסימן GF972 כמו הקידומת הבינלאומית של ישראל בטלפון.

מחיר כרטיס טיסה כולל כבודה ארוחה ושירות מלא במחלקת תיירים יהיה החל מ$299, ובמחלקת עסקים יהיה $1299. לאחרונה הצטרפה גולף אייר לתוכנית הנוסע המתמיד במסגרת ברית Star Alliance שכוללת 45 חברת תעופה בעולם, ביניהן אייג'יאן, סוויס, יונייטד, לופטהנזה, טורקיש, ועוד חברות תעופה שטסות גם לישראל. המשמעות היא שאפשר לרכוש כרטיסי טיסה בגולף אייר גם באמצעות נקודות של Aeroplan, וגם לצבור נקודות בתוכנית שאפשר יהיה לממש אותן בחברות תעופה אחרות.

בחריין היא מדינה קטנה השוכנת במפרץ הפרסי, ואחת מהמדינות המודרניות ביותר בעולם הערבי, ייחודה הוא השילוב בין מדינה מודרנית לצד היסטוריה עשירה. בחריין זכתה לכינוי "פנינת המפרץ" בזכות יופייה והאיים המלאכותיים שבה. כ- 5 מיליון תיירים פוקדים אותה כל שנה. מנאמה הבירה שנחשבת עיר מערבית לכל דבר מציעה מבחר של מלונות חדישים ומפוארים שרובם בסגנון של ריזורטים, חיי לילה, אזורי קניות, קולינרייה בינלאומית, מסלול למרוצי פורמולה 1, מוזיאונים ותרבות ענפה. האטרקציה התיירותית הראשית בעיר היא שני מגדלי התאומים המתנשאים לגובה של 240 מטר, ומחוברים זה לזה באמצעות שלוש טורבינות רוח ענקיות.

חברת התעופה גולף מפעילה טיסות סדירות ל55 יעדים ב30 מדינות. החברה מיוצגת בישראל ע"י חברת 'טל תעופה' של גדעון טהלר. בסוף השנה שעברה חתמו אל-על וגולף אייר על מזכר הבנות לשיתוף פעולה. המזכר מהווה בסיס להסכם עתידי בין החברות לשיתוף קוד (Code Share), בטיסות בין מנאמה ותל אביב, וכן בטיסות גולף אייר ממנאמה למזרח הרחוק וטיסות אל על מנתב"ג לאירופה.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן