חברת התעופה גולף אייר GULF AIR מבחריין מודיעה היום על הקדמת טיסת הבכורה שלה לישראל ליום 30 לספטמבר, יומיים אחרי שמחת תורה. גולף אייר היא חברת התעופה השלישית מהמפרץ הפרסי שתפעיל טיסות סדירות לישראל בעקבות הסכמי אברהם.

גולף הודיעה כבר פעמים אחדות על חנוכת הקו בין מנאמה לנתב"ג, אך ביטלה את טיסות הבכורה בגלל מגבלות הקורונה. לראשונה תוכננה חנוכת הקו ל7 בינואר 2021 ובוטלה, פעם שניה תוכננה ל3 ביוני, וגם היא בוטלה, ופעם שלישית תוכננה ל4 באוקטובר, והיום הוקדמה לסוף החודש הנוכחי.  גולף אייר מתכוננת להפעיל בקו זה שתי טיסות שבועיות, בימים שני וחמישי, במטוסי איירבוס A321Neo. הטיסות לבחריין ימריאו מנתב"ג בשעה 15:20 וינחתו במנאמה ב18:55. הטיסות חזור מבחריין לתל אביב ימריאו בשעה 10 בבוקר וינחתו חמש דקות לפני 12.

מחיר כרטיס טיסה כולל כבודה ארוחה ושירות מלא במחלקת תיירים יהיה החל מ$299, ובמחלקת עסקים יהיה $1299. GULF מציעה גם טיסות מנתב"ג לדובאי, עם קונקשן קצר בבחריין, במחיר של 123 דולר בלבד. זה מפתיע משום שמי שיורד מהמטוס במנאמה, ישלם על הטיסה הזו יותר מנוסע שממשיך לטוס הלאה לדובאי. אולי בגלל שבקו למנאמה אין לגולף איר תחרות עם חברות אחרות. בינתיים

משך הטיסה לבחריין כשעתיים וחצי בלבד. חברת גולף נתנה לטיסה הזו את הסימן GF972 כמו הקידומת הבינלאומית של ישראל בטלפון. בחריין נחשבת מדינה ירוקה, ומחוסנים ומחלימים אינם נדרשים בבידוד בהגיעם לבחריין ובחזרתם לישראל. נדרשת בדיקת קורונה מיד לאחר הנחיתה בבחריין, ומי שנשאר מעל 10 ימים נדרש לבדיקה שניה ביום העשירי.

בשבוע שעבר הודיעה ממשלת בחריין על הקלות בדרישות לקבלת ויזה לישראלים. אחד התנאים לקבלת ויזה היה בעבר הצגת פירוט תנועות בחשבון הבנק ב3 החודשים האחרונים, כמו שדורשת ישראל ממבקשי ויזה מבחריין. דרישה זו בוטלה בשבוע שעבר, אך שאר התנאים לקבלת ויזה נותרו בתוקפם.

הקו החדש יכול לשרת ישראלים לא רק לבחריין, אלא גם לטיסות קונקשן למגוון גדול של יעדי נופש באסיה, כמו תאילנד, פיליפינים, האיים המאלדיביים ועוד. חברת התעופה גולף מפעילה טיסות סדירות ל55 יעדים ב30 מדינות. החברה מיוצגת בישראל ע"י חברת 'טל תעופה' של גדעון טהלר. לגולף אייר יש הסכם קוד-שרינג עם אל על הקו למנאמה.

 

דילוג לתוכן