ארמניה פותחת את שעריה לתיירים מישראל. החל מ- 11.5 יופעלו שתי טיסות ישירות שבועיות מישראל לארמניה באמצעות חברת התעופה ארמניה איירליינס.

ארמניה מציעה שפע של אתרים היסטוריים ומוזיאונים רבים, האוצרים פנינים של אמנות מקומית. בין האתרים הידועים בארמניה נמצאים הבירה העתיקה) המפורסמת בשל המראה הנשקף ממנה אל עבר הר האררט, אגם סוואן, מקור המים הגדול במדינה, הר אראגטס הגבוה Aragats ,ירוואן המפורסמת בשל המראה הנשקף, וכנסיות עתיקות. הארמנים מכונים "היהודים של הקווקז". הם ידועים כעם בעל רמה תרבותית גבוהה ביותר, ופיתחו מגוון של אומנויות – פיסול באבן, מוסיקה ועוד. מצב התחלואה בקורונה בארמניה הוא טוב בהשוואה לרוב מדינות אירופה.

איסתא החלה לשווק חבילות הכוללות טיסה ו- 4 לילות בעיר הבירה ירוואן במחיר החל מ- 499 דולר לאדם.

בנוסף, טיול של 7 ימים בהרי הקווקז שיכלול ג'יפים , סדנאות בישול , סדנאות ריקודים , סדנאות אומן, מופעי פולקלור, כולל מרחצאות מים חמים, טבע ותרבות, ואירוח בכפרים מקומיים. המחיר החל מ 999 יורו לאדם.

סגן שר התיירות הארמני, אלפרד קוחריאן, מסר: ״ישראל היא מהמדינות הראשונות שנפתחות לתיירות בארמניה, בשלב הזה לא מותרת כניסת אירופאים למדינה. אני מקווה שעשרות אלפי ישראלים יפקדו את המדינה בקיץ 2021".

מנשה יהודה, מנכ״ל ארמניה תעופה, אומר שלטיסות הישירות שיבוצעו מהארץ לארמניה תותר עליה רק לבעלי תעודת מתחסן בעלי דרכון ירוק בלבד.

רונן קרסו מנכל איסתא הולידייס מסר: ״ארמניה ברמת תחלואה נמוכה, לצד זה שעיקר הנסיעה היא לטיולי טבע באוויר הפתוח ובעיר הבירה ירבאן הכל פתוח ובשגרה. סיבות אלו הביאו את איסתא להשקיע ביעד הזה לקראת הקיץ הקרוב ולאפשר לעשרות אלפי ישראלים לבקר ביעד שנמצא מרחק של שעתיים טיסה מישראל״

 

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן