בבית המשפט העליון נערך אתמול דיון בחלקה השני של העתירה שהגישה התאחדות סוכני הנסיעות בנושא האפליה בקבלת המשך הסיוע עד סוף השנה, לעומת המלונאים ומארגני התיירות הנכנסת.

בפתח הדיון שב בית המשפט והזכיר כי חלקה הראשון והעיקרי של העתירה למעשה התקבל על ידי המדינה בעצם הסרת חובת הבידוד מכל היעדים. לעניין טענת האפליה הכיר בית המשפט בהיגיון ההשוואה בין משרדי ומארגני התיירות היוצאת למארגני התיירות הנכנסת, וביקש את התייחסות המדינה לנושא.

נציג המדינה הודיע לבית משפט שלאחר בדיקה נרחבת הם אינם מכירים בכל החלטה או הסכם על סיוע כזה למארגני התיירות הנכנסת. לפיכך, בית המשפט הבהיר כי מאחר שאין הסכם שכזה לא ניתן לדון קונקרטית בטענת אפליה. בנסיבות הללו ולאור הצהרת המדינה משכה ההתאחדות את העתירה ללא צו להוצאות, תוך שבית המשפט מציין שאם יהיה הסכם שכזה יוכלו לשוב לפתחו.

קובי קרני, יו"ר ההתאחדות, מברך על פירות הבג"ץ שאיפשר את תחילתה המיוחלת של ההתאוששות והפעילות בעצם הסרת חובת הבידוד, ואת האיתות החזק ששלח למדינה שההתאחדות לא תעבור לסדר היום על כל אפליה או קיפוח של גופי התיירות היוצאת."ההתאחדות תמשיך לפעול במלוא המרץ ובכל זירה קיימת לטובת הענף" סיכם קובי קרני.

דילוג לתוכן