מחוז וואקיימה Wakayama ביפן זכה בתואר Beat in Travel 2021 של הלונלי פלאנט.

אזור זה שמדרום לאוסקה ידוע במפלים הכסופים שבו, ביערותיו העתיקים ובחופיו הלבנים היפים. ישנן דרכים רבות בהן מתבטאת הקיימות כחלק מהחיים במחוז, כגון שמירת המורשת של הדרך העתיקה Kodo Kumano והיערות בהם היא עוברת, שימור מסורות בודהיסטיות ודייג תוך שימור חיי הים.

Kodo Kumano החוצה את וואקיימה היא רשת דרכי עלייה לרגל עתיקות, שהינה אחת משתי הדרכים העתיקות בעולם הרשומות כמורשת עולמית של אונסקו. בדרכים אלו נעו במשך יותר מאלף שנים קיסרים, נזירים ועולי רגל בדרכם אל האתרים הקדושים ברכס ההרים של חצי האי Kii. עד היום הדרכים עדיין בשימוש מטיילים היכולים ללכת בהן מקטעים קצרים של כמה שעות ועד לימים ושבועות, מוקפים בטבע וביערות בראשיתיים.

האמונה המקומית מושרשת עמוק בסגידה לטבע. נהרות, עצים, סלעים והרים היוו מושא לסגידה כדרך חיים עוד מזמנים פרהיסטוריים. קוראי הלונלי פלאנט ציינו, המבקרים המגיעים לוואקיימה חשים באווירה הנדירה של שימור הטבע והסביבה, לא כמאמץ מלאכותי, אלא כחלק בלתי נפרד מחיי המקומיים.

באזור הר Koyasan ישנם מעל 100 מקדשים בודהיסטיים. בחלק גדול מהם יש אפשרות לינה במקדשים. מבקרים יכולים לקחת חלק בפעילויות המקדשים כגון מדיטציה ולהשתתף בטקסים. הלנים במקדשים נהנים גם מארוחות הנזירים המסורתיות שהנן צמחוניות ועשויות מצמחים הגדלים בסביבה.

באזור החוף של Shirahama ישנם חופי חול לבנים, מושלמים לפעילויות ימיות כגון צלילה או שנורקל. באזור ישנם גם מעיינות חמים טבעיים משובחים וידועים כבר מעל 1,300 שנה.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן