להקת המחול קמע תציג את היצירה "זעם" מאת הכוריאוגרף תמיר גינץ. הופעת הבכורה תתקיים ב14 באוקטובר באודיטוריום חיפה. ביצירה "זעם", נוגע תמיר גינץ בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו, ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה.

צילום: אלי כץ

תמיר גינץ, המנהל האמנותי של הלהקה, יצר את "זעם" לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"). תמיר סיים את העבודה על היצירה לפני משבר הקורונה. הוא מספר כי הרעיון ליצירה נבע מתחושת חוסר אונים שהתעוררה אצלו נוכח ההרגשה שהחברה ירדה מנכסיה.

"יש לי הרגשה שהכל מתפורר וכל הערכים שגדלתי עליהם נעלמו ואת מקומם תופסת האלימות" אומר גינץ. "בפוליטיקה שמזינה ומלבה את השסע בעם, בתקשורת המילולית, בשפה הפיזית, בכבוד ההדדי ובצמיחה של שנאה בתוך החברה שלנו, כשהמתחים מבחוץ רק מתסיסים יותר את השיח. במקום הזה נולדה אצלי בבטן צעקה שהולידה את היצירה. משבר הקורונה הקצין את המועקה, כשנראה שלנוכח משחקי השלטון הציניים בעם אנחנו נשחקים ומפולגים".

להקת קמע נחשבת בין להקות המחול המובילות בישראל. בלהקה מועלות עבודות של כוריאוגרפים אורחים מהמובילים בעולם, לצד יצירה מקורית של כוריאוגרפים ישראלים ויוצרים צעירים. רקדני הלהקה מקיימים גם פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי ספר, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן