ביום שני הבא, 12 לאוגוסט, ייפתח פסטיבל הכלייזמרים המסורתי בצפת. במשך 3 ערבים יתקיימו יותר ממאה הופעות וארועים מוזיקליים על 5 במות שמפוזרות בעיר העתיקה של צפת. אחת מהן תוקדש לשירי הרב שלמה קרלביך. זו השנה ה32 שמתקיים פסטיבל הכלייזמרים. השנה חידשו בימת 'כליזמרים לילדים' עם מופעי חינם אחר הצהריים ולפנות ערב.

בין האומנים הרבים יופיעו בפסטיבל גם אהרון רזאל, חנן בר סלע, מוסה ברלין, עומר אדם, להקת שלווה, מירי מסיקה, יובל דיין, נרקיס, שלמה גרוניך ואמנים ישראלים נוספים. מחו"ל יגיעו אומנים בינלאומיים, ביניהם ההרכב 'בודפשט כליזמר', בוריס סיחון מקנדה המכונה 'אמן הכלים הלא קונבנציונליים', קונסטנטין מוסקוביץ, מריו קורניק מקרואטיה ועוד.

פסטיבל הכליזמרים אינו רק מוזיקה. בימי הפסטיבל יתקיימו גם סיורים מודרכים בסמטאות צפת ובבתי כנסת עתיקים, סדנאות קבלה, סיורים במנהרות עתיקות ובמתחם היישוב היהודי הקדום מהמאה ה-16 עם עמותת 'לבנות ולהיבנות', מתחם קולינרי גלילי של גבינות ויין, והקרנות סרטים והרצאות במרכז הקבלה.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אומר: "בשעה טובה ייצא לדרך בשבוע הבא פסטיבל הכליזמרים ה-32 שמושך עשרות אלפי מבקרים, עם תכנית עשירה שמשלבת בין מופעי ענק של אמנים שישלבו ניגוני כליזמרים בהופעותיהם לבין אמנים וותיקים, פעילויות רבות בעיר וחגיגה אמיתית של מוסיקת נשמה יהודית. כולם מוזמנים לחגוג איתנו את חג הכליזמרים!".

תוכנית מלאה של פסטיבל הכליזמרים בקישור זה.

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן