התרגלנו כבר שחבילות וטיולים מאורגנים כשרים עולים כ150% יותר מטיולים דומים עם אוכל לא כשר. קבוצת תיירות חדשה בשם Kosher Way הוקמה כדי להנגיש את חו"ל לציבור הדתי ברמת מחירים כמו חבילות רגילות.

מאחורי החברה החדשה יש ניסיון מקצועי רב שנים. היזמים הם חברת 'אסיה טרוול' ויאיר אשר, שהיה מנהל השיווק של 'השטיח המעופף' במשך יותר מעשרים שנה.

היעד הראשון שמציעה Kosher Way לשומרי כשרות הוא טיביליסי בגיאורגיה. חבילה לחורף שכוללת טיסה פלוס 5 ימים (4 לילות) במלון מאריוט Courtyard by Marriott Tbilisi 4 כוכבים) בכיכר החרות במרכז טיביליסי, חצי פנסיון, תעלה 579$ בלבד. וזאת בכשרות מהדרין. המלון נמצא במרחק של כ5 דקות הליכה מבתי הכנסת, המסעדות הכשרות, והעיר העתיקה של טיביליסי.

לשם השוואה, חברת נתור מציעה חבילה דומה במיקום פחות טוב בטיביליסי במחיר של 564$. הבדל של 15$ בלבד בין המלון הכשר לבין המלון הרגיל בחצי פנסיון. לא ניקח?…

עוד השוואה, קניתי מחברת גשר חבילה עם מלון מוזנח (2 כוכבים) במעלה ההר בטיביליסי, במרחק שלוש רבעי שעה הליכה קשה ומייגעת בשבת מבית הכנסת. וזאת במחיר 1,550$.

בית הכנסת הראשי של טיביליסי

לעונת הקיץ מכינים ב Kosher Way עוד 8 חבילות ליעדי תיירות מבוקשים, במחירים נוחים וזולים לעומת חבילות כשרות אחרות. יאיר אשר אומר ל"ותוליכנו לשלום" שהוא עומד לסגור עם מלונות פאר נוספים באירופה שיאפשרו לטבח ומשגיח מטעמו להיכנס לעבוד במטבחים שלהם ולהכשיר אותם.

בנוסף, לחבילות של Kosher Way אפשר להוסיף גם מבחר טיולים למשפחות (מינימום 5 אנשים) עם דגש על אתרי מורשת יהודית, בתי כנסת, עתיקות יהודיות ובתי קברות יהודים. כך, למשל, טיול בתוך טיביליסי יעלה 30$. טיולים יומיים ארוכים יותר, כמו הרי הקווקז וקגזבי או למצחטה ואופליסציחה, יעלו 55% למשתתף.

יאיר אשר מנסה לתמחר את החבילות הכשרות שלו במחירים של 600-800 דולר. אם הוא יצליח זה מעורר שאלה למה רוב סיטונאי התיירות הדתיים דורשים מאיתנו כ1,500 דולרים עבור חבילה דומה. גם העמלות לסוכנים יהיו 7% כמקובל בענף התיירות.

"המטרה להיות סיטונאי גדול לתיירות כשרה" מסכם יאיר אשר. אם הוא יצליח, הרי זו בשורה חשובה לתיירות הדתית.

 

One thought on “בשורה: טיול כשר לא יתייקר”

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן