במסגרת הנוהל של חברת התעופה אל על לקרוא למטוסיה בשמות של ערים ישראל, החליטו להעניק  שמות גם של ישובי קריות. על כך הודיע מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, לראשי הקריות שהזמין ללשכתו.

מדובר בחלק מפרויקט ייחודי של חברת אל על  לקרוא למטוסיה על שמות ערים ברחבי הארץ. שם העיר נכתב באופן בולט על גוף המטוס כך שכל מי שעולה למטוס יכול לראות זאת. הקריות שזכו בכבוד הן: קריית אונו, קריית ביאליק, קריית אתא, קריית גת, קריית טבעון, קריית ים, קריית מוצקין וקריית מלאכי.

צי מטוסי הבואינג 737-900, הכולל 8 מטוסים הטסים ליעדים קצרים באירופה, כולל את המטוסים הקטנים בצי של אל על. לפיכך הם המתאימים ביותר להידמות לישובים קטנים ולקריות.

לכל מטוס ישראלי יש אות קריאה (כמו מספר מכונית) שמתחיל באותיות 4X, ואחריו עוד 3 אותיות. מעתה. במקום "אות קריאה" יש לומר… "אות קריה". הקריות והמטוסים: קריית אונו (EHA), קריית ביאליק (EHB), קריית אתא (EHC), קריית גת (EHD), קריית טבעון (EHE), קריית ים (EHF), קריית מוצקין (EHH) וקריית מלאכי (EHI).

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על: "אנו שמחים לקרוא לצי מטוסי הבואינג 737-900 על שמות יישובי הקריות בישראל, וגאים להמשיך את המסורת לקרוא למטוסי החברה על שמות ערים בישראל. אני רוצה להודות לראשי הערים שהגיעו לכבד אותנו בנוכחותם"

פרשנות: מצד אחד זו מחווה יפה לתושבי הקריות השונות, מצד שני עולה ממנה ריח לא נעים של אליטיזם חברתי-פוליטי. כל הקריות שנבחרו, למעט קרית מלאכי, הן קריות שמזוהות עם "ישראל הראשונה". בבחירה ניכרת התעלמות מישראל השניה, ומישובים דתיים ולאומיים כמו קרית ארבע וקרית ספר.

מימין לשמאל: מיקי שטרסבורגר, ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו, אבירם דהרי, ראש עיריית קריית גת, חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין, גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים, אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק ואליהו זוהר, ראש עיריית קריית מלאכי על רקע מטוס הבואינג 737-900 של החברה.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן