המנכ"ל החדש של אל על, אביגל שורק, פונה היום לעובדים בסרטון וידיאו להכינם לצעדי ייעול. לפני כחצי שנה חתמה אל על על הסכם עם משרד האוצר וההסתדרות להקטנת כוח האדם של החברה בכאלפיים עובדים, כאחד התנאים להכשיר הלוואה ממשלתית להצלת אל על. על ההסכם חתם בזמנו המנכ"ל הקודם, גונן אוסישקין, וכעת מתחיל המנכ"ל החדש ליישם אותו.

כך אמר היום אביגל שורק:

"האתגר הגדול שלנו הוא פרידה מעובדים שקשרו את גורלם איתנו. נעשה זאת בהוגנות ובשקיפות, ובשיתוף עם מנהלים, נציגי העובדים וההסתדרות, כדי להבטיח את עתידה של החברה שלנו. אני מבין לליבם של עובדינו שנמצאים בחל"ת מחודש מרץ. הדבר הקשה ביותר איתו אנו מתמודדים הוא תחושת חוסר הוודאות. אני אעשה הכל כדי לחזור לטוס ולפעילות מהר ככל האפשר.

מאז כניסתי לתפקיד אני לומד כל יום את רוח החברה, וכמה אתם אוהבים לטוס ולשרת את לקוחותינו. ככל שיתאפשר, אנחנו נחזיר כמה שיותר עובדים מחל"ת. המשימה של אל על היא לחבר את ישראל לעולם.

אני מאמין שאם נבין את גודל השעה ונעבוד ביחד, מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים, נוכל לאתגרים אשר לפנינו. האתגר הראשון הוא לא להוציא כסף שאין לנו. כל אחד מהזוית שלו, ועל מה שהוא אחראי. האתגר השני- לחזור לטוס. אני בטוח שאין משהו שכולנו רוצים יותר מאשר לחזור לפעילות. גם כאן אנחנו חלק מהפיתרון. השגרירים והסוכנים הטובים ביותר של החברה זה אנחנו.

התקופה הקרובה תהיה לא פשוטה. נצטרך לעשות התאמות למה שהורגלנו, ולעבוד קשה מאוד. אין לנו ברירה אחרת. זו הדרך היחידה להציל את החברה. אולם יש תקוה שישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתיחלץ ממשבר הקורונה, גם בריאותית וגם כלכלית. כל משבר הוא הזדמנות, ואנחנו ננצל כל הזדמנות. אנחנו נתאחד מול המשימה.

אני לא יכול להבטיח שתאהבו את כל ההחלטות שלנו. אפילו איני יכול להבטיח שכל ההחלטות שלנו יהיו טובות. אבל אני יכול להבטיח שבכל החלטה טובת החברה תהיה תמיד לנגד עינינו. אני מבקש להאמין ולהילחם. אנחנו מבטיחים להקשיב. לא תמיד נוכל לפתור הכל, אבל חובתנו להיות קשובים ולנסות לשנות. ניתן לפנות לכל חברי ההנהלת באופן אישי. פתחתי תיבת אימייל אישית לכתוב ביקורת בונה ובקשות.

דרך ארוכה לפנינו. אנחנו נלך בה ביחד ונשיג את כל המטרות שלנו, וביחד ננצח".

אפשר לשמוע את דברי המנכ"ל בהקלטה בלינק זה

One thought on “אל על נערכים לקבלת הלוואה ממשלתית”

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן