החל מהערב, מוצאי ראש השנה, מפעילה משלחת מגן דוד אדום באוקראינה את מערך הבדיקות המהירות לעשרות אלפי הישראלים אשר הגיעו לתפילות ראש השנה באומן. המשלחת, המונה יותר ממאה חובשים ופראמדיקים, יצאה לבקשת משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, ומשרד החוץ, ופועלת בשיתוף פעולה עם הצלב האדום האוקראיני ושגרירות ישראל במקום על מנת לאפשר לישראלים לחזור לארץ בבטחה.

גם מנכ"ל מד"א, אלי בין, הגיע לאוקראינה עם הצוותים בטיסה מיוחדת של חברת 'ארקיע' במטרה לפקח על פעילות הארגון ועל מערך הדגימות. צוותי מד"א שהגיעו בתחילת השבוע הקימו לפני כניסת החג שני מתחמי בדיקות בטרמינל שדה התעופה בקייב, ומתחם נוסף בסמוך לאתר ציון קברו של ר' נחמן מברסלב באומן.

עמדות בדיקה מהירה בנמל התעופה בקייב

הבדיקה המהירה מספקת תשובה בתוך חצי שעה, ברמת דיוק גבוהה מאוד, המקבילה לבדיקת PCR. לאחר קבלת התשובה, יקבלו הנבדקים אישור מודפס במערכות הטכנולוגיות של מגן דוד אדום עימו יוכלו לעלות לטיסה חזרה ארצה.

אלי בין, מנכ"ל מד"א, אומר: "מדינת ישראל הטילה על מגן דוד אדום את משימת הבדיקות המהירות באוקראינה. הבדיקות שאנחנו מבצעים באוקראינה הן בדיקות מולקולריות מסוג חדש שמספקת תוצאה בתוך כחצי שעה. אנשי מגן דוד אדום פרוסים ב30 עמדות בכל טרמינל ובסמוך לאתר ציון קברו של ר' נחמן, ויתנו את המענה לכל החוזרים לישראל. המשימה היא מניעת כניסה לישראל של אנשים חולים או זנים חדשים של הנגיף. זאת המשימה של מד"א, נבצע אותה ונחזור לישראל בשלום."

תמונות: דוברות מד"א

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן