משרד התיירות של צ'כיה מזים שמועות על מיגבלות לכניסת ישראלים, ומזמין ישראלים מחוסנים לבקר אצלם. מכתב הבהרה מיוחד שלח אתמול מנהל השיווק הבינלאומי לשוק הישראלי ברשות התיירות הצ'כית, מר מארק קראוטיל Marek Kroutil, למפעילי תיירות ישראלים מובילים, ולעתונאי תיירות.

במכתבו מבהיר מארק כי צ'כיה עדיין פתוחה לישראלים שקבלו חיסון מלא, למרות שהאיחוד האירופי קבע שישראל היא מדינה בסיכון. עם זאת, ממשלת צ'כיה הוסיפה שתי דרישות: 1- למלא מראש טופס הגעה. 2- לספק אישור על השלמת החיסון.

מר קראוטי מציין שגורמים שונים היטעו את הישראלים כשהציגו באופן מחמיר את הדרישות האלה. לדבריו, המצב הפוך, ומדובר בהקלה ולא בהחמרה. זאת מכיון שממשלת צ'כיה מכירה בלגיטימיות של אישורי בריאות של משרד הבריאות הישראלי, בעוד שיש מדינות אחרות בעולם האישורים שלהם אינם מוכרים בצ'כיה. בנוסף, דרישות אלה אינן ייחודית לישראלים, אלא הן חלות גם לגבי 21 מדינות מחוץ לאירופה.

מנהל השיווק מפציר במפעילי תיירות לקדם את הטיולים לצ'כיה. הוא מזכיר שלמרות המגפה פועלות טיסות סדירות מנתב"ג לצ'כיה ע"י 4 חברות תעופה: ארקיע, אל על, בלו בירד, סמארטווינגס, וישראייר.

במקביל, גם מחלקת התיירות של עיריית פילסן בצ'כיה פתחה בקמפיין שיווק תיירות. העירייה מבטיחה לתיירים שפע של אטרקציות קיץ, למרות שהקיץ עומד להסתיים. פילסן היא העיר החמישית בגודלה בצ'כיה, ונחשבת אחת מיעדי הבירה המובילים. יש לה היסטוריה עשירה, והווה של ברים מלאים ומופעי רחוב איכותיים.

בפילסן פועל גם בית כנסת מהודר, ועוד אתרי מורשת יהודית.

חברת תיירות המרפא ג'נסיס ספא Genesispa מפתח תקוה כבר מזדרזת להוציא חופשות ספא בחגי תשרי בעיירת המרפא מריאנסקה לזניה בצ'כיה. העיירה מוכרת ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית בין ערי הספא הגדולות באירופה. העיירה מתהדרת בבתי אצילים שרובם נבנו בתור הזה של העיר במאה ה19, ניצבים בתוך פארקים והרים מוריקים. החבילות כוללות טיסה ולינות במלונות 4 כוכבים Granhotel Pacific ו-Centrale Lanze.

דילוג לתוכן