לאה מארה"ב חגגה את בת המצווה שלה בטיול לארץ ישראל. כחלק מהטיול הגיעה עם משפחתה לפעילות הארכיאולוגית במערות העיר המקראית מַרֶשָה בבית גוברין. לאה חלמה רבות על החפירה במערות, אבל לא חשבה לרגע שתזכה למצוא פריט מקראי עתיק ומרגש כל כך.

את יום החפירה במכון לסמינרים ארכיאולוגיים, החלה לאה בת המצווה, במערת "פרג", שם החל תהליך החפירה, האפר הונח בדליים, לאחר מכן החל תהליך סינון האפר מחוץ למערה. במהלך הסינון, מצאה לאה טבעת והתרגשה מאוד מהמימצא.

מרגע גילוי הממצא, החלה הטבעת תהליך של ניקוי, רפאות וניתוח הממצא. על עבודת ניקוי הממצא מנצחת לודמילה יאבורסקי, נציגת רשות העתיקות. משם  תשלח הטבעת לארכיאולוג איאן שטרן, שהוא גם יוזם פרויקט הסמינרים הארכיאולוגים בבית גוברין. דר' איאן חוקר את הממצא ומגלה לאיזה תקופה משתייכת הטבעת ולמה שימשה.  משם תמשיך הטבעת  עוד דרך ארוכה עד שתגיע לרשות העתיקות ולהצגה באחד ממוזיאוני הארץ.

מיסי שטיין, מדריכה בסמינרים הארכיאולוגים אומרת: "משפחות רבות מהארץ ומחו"ל מגיעות לפעילות המיוחדת שלנו ומציינות אירוע משפחתי כגון בר או בת מצווה. פעילות החפירה בצוותא, מהווה גיבוש משפחתי חוויתי מושלם".

המכון לסמינרים ארכיאולוגיים מציע  פעילות חווייתית ייחודית ומרגשת במערות בית גוברין, בת מצווה, יום הולדת או יום כיף לכל המשפחה. הזדמנות לעזור לצוות החפירה לגלות ממצאים עתיקים, שרידים מהעיר המקראית מרשה, לזחול במערות לאור נרות, לסנן חרסים וללמוד על ממצאים עתיקים נוספים שנמצאו במערות בית גוברין. משך הפעילות כ-  2.5-3 שעות.

לפרטים והרשמה: 03-9150080 https://www.digforaday.com/

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן