תחרות היופי העולמית "מיס יוניברס" תתקיים לראשונה בתולדותיה בישראל. העיר אילת נבחרה לארח בחודש דצמבר את התחרות שתציין השנה 70 להיווסדה.

אירוע בינלאומי זה יביא לחשיפה חיובית לאילת ולישראל כיעד תיירות ומותג בינלאומי המוכר בעולם. התחרות תשודר בכ-170 מדינות ברחבי העולם. החשיפה לתחרות מיס יוניברס מוערכת בכ-1.3 מיליארד איש בכל העולם, שמתעניינים בתחרות בפלטפורמות השונות, בעיתונות הכתובה, העיתונות המקוונת ושידורי הטלוויזיה.

לתחרות בישראל צפויים להגיע משלחות מכ-100 מדינות ברחבי העולם, בהן למעלה מאלף ומאתיים חברי משלחות רשמיות, מאות עיתונאים וצוותי טלוויזיה, אלפי חובבי האירוע ותיירים, למעלה מ-100 אח"מים אמריקאים, בהם אמנים מן השורה הראשונה בעולם וצוות שופטים בעלי שם עולמי. האירוע זוכה מדי שנה לסיקור תקשורתי גבוה וישים את ישראל על מפת המדינות אשר אירחו בעבר את התחרות היוקרתית.

הבחירה בישראל כמדינה המארחת מדגישה שוב את האטרקטיביות של המדינה, את ההיסטוריה העשירה שלה, את מגוון אתרי התיירות והנופש הנהדרים שיש לישראל להציע לצופי התחרות מסביב לעולם. גם אופן התמודדותה של מדינת ישראל עם מגפת הקורונה בשנה וחצי האחרונות היה משמעותי בשיקולים של  קברניטי מיס יוניברס להשתכנע כי יש לקיים השנה את התחרות דווקא בארץ הקודש.

המתמודדות אשר זכו בתואר מלכת היופי במדינתן, ויתחרו על התואר "מיס יוניברס 2021" יגיעו לישראל ברכבת אווירית כבר בסוף חודש נובמבר. מדובר בשלושה שבועות של אירועים טלוויזיוניים, המשודרים בשידור חי וישיר לכל העולם וכוללים מופעי חצי גמר וגמר, תחרות השמלה הלאומית, ואירועי גאלה נוספים דוגמת אירוע השטיח האדום, אירועים לקהילה, אירועי צדקה ועוד. מנחה האירוע כמיטב המסורת, יהיה הקומיקאי ומנחה הטלוויזיה הנודע סטיב הארווי.

הישראלים האמונים על הבאת תחרות מיס יוניברס לישראל הם המפיקים  טלי אשכולי ואסף בלכר והיא מתקיימת ע"י ארגון מיס יוניברס העולמי בשיתוף משרד התיירות הישראלי ועיריית אילת.

שר התיירות, יואל רזבוזוב, אומר: "אני שמח לבשר לכם שבחודש דצמבר נארח את התחרות היוקרתית כאן בישראל. תחרות שתוכיח שאנחנו כישראלים נוכל לגבור על כל משבר, לארח כאן אירועים יוקרתיים, לשמור על אופטימיות, לחגוג וליהנות. למרות האתגרים שמציבה בפנינו הקורונה יש ליצור עוגנים תיירותיים שיקדמו ויציגו את ישראל לעולם, ליום שאחרי הקורונה. תחרות מיס יוניברס היא ללא ספק עוגן חשוב ומשמעותי אותו נקיים בישראל בכפוף ובהתאם לכל ההנחיות להן נדרש".

פאולה שוגארט, נשיאת מיס יוניברס, אומרת: "במשך כמה שנים אנחנו שואפים לאירוח התחרות בישראל. השנה כשעמדנו בפני בחירת המדינה המארחת, ישראל התבלטה במיוחד, גם בזכות האופן בו התמודדה עם נגיף הקורונה. תוך עבודה שוטפת עם ממלא מקום ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, משרד התיירות וההפקה הישראלית, החלטנו שישראל היא המקום הטוב ביותר לארח את מיס יוניברס בדצמבר הקרוב".

 

דילוג לתוכן