שר התיירות, יואל רזבוזוב, שומר על האינטרסים של ענף התיירות גם בדיון בוועדת הקורונה שנערך אתמול. נודע לנו שבמהלך הישיבה שוב ניסו אנשי משרד הבריאות לגלגל לאחרים את האחריות למחדליהם, אך השר רוזבוזוב העמיד אותם במקומם.

ראש שירותי הבריאות, ד"ר שרון אלרואי פרייס, אמרה בדיון כי כ13% מהחוזרים ארצה מחו"ל מתגלים כמאומתים לקורונה. לכן היא הציעה להטיל עוד הגבלות על נתב"ג, וקנסות של 5,000 שקלים על מי שיבקרו במדינות מהרשימה האדומה של משרד הבריאות.

שר התיירות יואל רזבוזוב קטע אותה והעמיד את הדברים על דיוקם, כשאמר שהנתונים האלה אינם סבירים כי 100% מהנוסעים על הטיסות לישראל עברו תחילה בדיקת קורונה, ומאומתים אינם מורשים לעלות על המטוסים. אז מהיכן הנתונים המופרכים של 10-13% מאומתים?

השר אמר עוד: "אתם מגדירים 'חוזר מחו"ל' גם חולה שהתגלה מאומת 10 ימים לאחר נחיתתו בישראל, למרות שרוב הסיכויים שהוא נדבק בארץ ולא בחו"ל. המחלה והווריאנטים משתוללים פה בארץ יותר". לדבריו, בבדיקות קורונה שנערכות לכל השבים מחו"ל מתגלים רק 0.33% מאומתים. לכן את נתב"ג יש לשפוט בהתאם לנתון הסטטיסטי הזה, ולא לאור הנתונים שמפיץ משרד הבריאות כדי לעורר פאניקה ולכסות על מחדליו במבצע החיסונים. לדעתו המקור להפצת המחלה הוא באנשים לא מחוסנים ובילדים, ולא נתב"ג. "כל העיסוק בנתב"ג יוצא מפרופורציה, אז הפסיקו את ה'עליהום' הזה!" דרש השר בסיכום דבריו.

כתוב בתנ"ך שחנה אמרה לשמואל הנביא "אל הנער הזה התפללתי" (שמואל א א/כז). בהשראתה גם אנחנו יכולים לומר היום "אל השר הזה התפללנו".

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן