חברת הקרוזים נורוויג'ן קרוז ליין NCL מכריזה על הספינה השנייה בסדרת הספינות 'פרימה'. זו תהא האוניה "נורוויג'ן וויוה" (Norwegian Viva), שהם ישיקו במאי 2023.

האניה החדשה תספק לאורחים חוויות יוצאות דופן, ומרחבים פתוחים יותר, עיצוב חדשני ומרהיב. ה"נורוויג'ן וויוה" תחל להפליג במסלולים בים התיכון החל מחודש יוני 2023, ותעגון בערי נמל מרכזיות בדרום אירופה, כולל ליסבון, פורטוגל; ונציה ורומא, איטליה; ואתונה יוון. לאחר מכן, תמשיך הספינה להפלגות בדרום הקריביים מסן חואן, פורטו ריקו, לקראת עונת החורף 2023-2024.

הספינה החדשה, נורוויגין וויוה, לצד אחותה החדשה, נורוויגין פרימה, נבנו על ידי חברת עיצוב הספינות האיטלקית הנודעת, פינקנטיירי (Fincantieri) במרג'רה, איטליה. הספינה החדשה תהיה באורך 965 רגל, 142,500 טון ותפוסה של עד 3,219 אורחים בתפוסה זוגית. הספינה תאפשר לנוסעים להנות מחוויה ייחודית כשהם ישנים בקומות חדרי הלינה המרווחים ביותר, נהנים ממרחבים פנימיים הגדולים ביותר, נוף פנטסטי לאוקיינוס ​​ויחידות אירוח עם מרפסת מפוארות במיוחד.

הספינה החדשה, שכבר זוכה בשבחים רבים, תציע את היחס הגבוהה ביותר בין שטח-לאורח, מבין כל אניות הקרוזים בעולם.  כמו כן בסידרת הפרימה יהיה המיגוון הגדול ביותר של סוויטות מקטגוריות שונות, שיענו על הביקוש המוגברת של נוסעים. מחלקת היוקרה של הספינה, The Haven עוצבה כדי להציע לנוסעים את הקונספט ייחודי של ספינה בתוך ספינה. השטחים הציבוריים של ה-Haven ו-107 הסוויטות שעוצבו על ידי פיירו ליסוני (Piero Lissoni), יכללו מרפסות שיזוף רחבות ידיים, בריכת אינסוף מדהימה המשקיפה על עקב הספינה וספא חיצוני ובו סאונה חמה עם קירות זכוכית וסאונה קרה.

דגש מיוחד הושם על מגוון פעילויות הפנאי בדגמי פרימה: בשתי הספינות נורוויגין וויוה ואחותה נורוויגין פרימה, יותקנו מגלשות המהירות ביותר בים, שבהן החוויה הביא של נפילה חופשית The Rush ו-The Drop.  בנוסף, מציעה הספינה את מסלול מכוניות המירוצים הארוך ביותר בים בגובה 3 מפלסים Viva Speedway.

נורוויג'ן וויוה תציג גם את טיילת האוקיינוס Ocean Boulevard , שהוא שביל ההליכה החיצוני המתפרס על פני 4100 מטר רבוע אשר עוטף את כל הספינה ויאפשר למי שחפץ לצעוד בביטחה ובהנאה תוך שילוב ספורט.

בנורוויג'ן וויוה יהיו 11 סוגים שונים של מסעדות; גן פסלים חיצוני The Concourse; סיפוני בריכה רחבי ידיים, בריכות בסגנון אינסוף Infinity Beach ו-טיילת גשר זכוכית מעל פני המים ה-Oceanwalk,.

נורוויג'ן וויוה מעוטרת ביצירות אמנות מדהימות שעוצבו על ידי אמן הגרפיטי האיטלקי מנואל די ריטה, הידוע בכינויו "פיטה" שלקח חלק גם באיורה של נורוויג'ן פרימה. חברת העיצוב הלונדונית SMC design, הפירמה Rockwell Group, וסטודיו דדו אשר ממוקם במיאמי, הם חלק מן האדריכלים המובילים שחזרו לעצב ולתכנן את המסעדות, החללים הציבוריים וחדרי השינה של האורחים.

שתי הספינות הראשונות בסדרה נורוויג'ן פרימה ונורוויג'ן וויוה יציגו טכנולוגיות חלופיות מתקדמות, כגון מערכת להפחתת NOx אשר מפחיתה את ההשפעה הסביבתית הכוללת של הספינה. פילטרים מסוג SCR אשר מסננים את תחמוצות הגופרית עד 98% ואת תחמוצות החנקן עד 90%, מה שמבטיח שהכלים עומדים בתקנות המתאימות. בנוסף, הם יצוידו במערכת מתקדמת לניקוי גזי פליטה, מערכת מתקדמת לטיפול וניקוי שפכים תחת תקנים בינלאומיים מחמירים וכן אופציות לחיבור לרשתות חשמל ביבשה כדי להפחית עוד יותר את כמות הפליטות בזמן העגינה בנמל.

הארי סומר, נשיא ומנכ"ל נורוויג'ן קרוז ליין, אמר: "נורוויג'ן וויוה מציבה סטנדרטים חדשים של יוקרה, והיא חלק מהאסטרטגיה שלנו להבטיח שטחים פתוחים רחבים, שירות ששם את האורח במקום הראשון, עיצוב חדשני ומעודן וחוויות מעבר למצופה. לקחנו את כל מה שהאורחים שלנו אוהבים והבאנו את זה לשלב הבא, עם סדרה חדשה לגמרי של ספינות שתוכננה במחשב אחת: האורחים ראשונים”

 

דילוג לתוכן