לאחר שנים רבות בהן רשות מקרקעי ישראל בלמו את פיתוח העיר אילת ומנעו בניית מלונות באילת, אישרה הועדה המחוזית לתכנון ולבניה של משרד הפנים תכנית לבנית רובע חדש באילת, שישתרע על פני כ-940 דונם, ויכלול 1,133 חדרי מלון ו-3,058 יחידות דיור.

בהיבט התיירותי, התכנית כוללת 6 מגרשים למלונאות שיוקמו על שטחי בריכות מפעל המלח באילת. הרובע החדש מקשר בין אזור המלונאות והתיירות לאזור המגורים ולמרכז העסקים הראשי של העיר. ברקע להחלטה, שהתקבלה לאחרונה, נאמר כי התכנית מתחברת למערך התנועה והרקמה העירונית הקיימת והמתוכננת, ומשלימה את הרצף העירוני מדרום וממערב.

באילת יש כיום כחמישים  בתי מלון עם יותר מ-11 אלף חדרים. התפוסה השנתית הממוצעת בשנת 2019 עמדה על 73.3%.

בימים אלה נהנית אילת מתנופה של הקמת תשתיות תיירותיות. משרד התיירות משקיע באופן מידי כ-25 מיליון ₪ בשיקום רצועת החוף שניזוקה בעקבות הסערה שפקדה את העיר לפני כחודשיים. זאת כחלק מפרויקט כולל, ארוך טווח, בהשקעה של מאות מיליוני ₪ למימוש רב שנתי. פרויקטים ראשונים שייצאו לדרך על ידי משרד התיירות באמצעות חל"י, הם פיתוח מלא של חוף קצא"א, פיתוח המקטע המרכזי של הטיילת הצפונית בין טיילת הרויאל ביץ' לבין הכניסה למעגנה, פיתוח מקטע אום רשרש, בין מול הים לחיל הים, ופיתוח המקטע הדרומי של עין סוף בין מסוף טאבה לחוף המגדלור.

שר התיירות, אסף זמיר, אומר: ״התוכנית להקמת הרובע החדש היא עוד צעד חשוב בשיקום ופיתוח אילת. אילת היא מנוע צמיחה משמעותי מאוד של התיירות בישראל ושיקום ופיתוח שלה הוא משימה לאומית."

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "הקמת חדרי המלון ברובע החדש תוביל לפיתוח אזורי תיירות נוספים ולגיוון באפשרויות החופשה. משרד התיירות משקיע באילת מאות מיליוני שקלים וימשיך ב'זריקת העידוד' לעיר באמצעות פיתוח תשתיות והיבטים נוספים בעקבות המשבר הקשה אותו היא עוברת בעקבות הקורונה."

 

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן