חברת התעופה הלאומית של הפיליפינים Philippine Airlines (PAL) הכריזה על פתיחה מחדש של קו תעופה ממנילה בירת הפיליפינים לנתב"ג. מדובר בשתי טיסות שבועיות על מטוסי איירבוס 350, החל מחודש אוקטובר 2021.

חברת התעופה PAL הפעילה קו ישיר לישראל לפני כ60 שנה, וסגרה אותו בשנות החמישים. כיום הביקוש לקו הזה הולך וגובר, בעיקר מצד כ30,000 מטפלים מהפיליפינים שעובדים בישראל בסיעוד וליווי מבוגרים ונכים.

האסטרטג הראשי של PAL, דקסטר לי Dexter Lee, אומר שצליינים נוצרים בפיליפינים מגלים ענין רב לביקורים בארץ הקודש. "הטיסות הישירות יסייעו להפעלת התיירות בשתי המדינות. כיום טסים לישראל צליינים רבים בטיסות קונקשן ארוכות ומייגעות, וכאשר נפתח את הקו הזה כנראה הביקוש יגדל וכמות התיירים הפיליפינים תגדל מאוד. אני מזמין גם את הישראלים לבקר במדינתנו ובאתרי התיירות באיים הרבים".

יצוין כי תיירים בעלי דרכון פיליפינים אינם נדרשים להציג ויזה בהגעתם לישראל למשך 90 יום. מי שבאים לעבוד בישראל חייבים להוציא ויזת עבודה מהיום הראשון.

"טיסות ישירות בין ישראל ופיליפינים ישנו את כללי המשחק של תעשיית התיירות" אומר אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות הישראלי. "למדינת ישראל יש יתרון עולמי בהכנעת מגפת הקורונה, ומדינת הפיליפינים היא אחת המדינות שרוצות לנצל את הבטיחות הבראותית כתוצאה מהצלחת  מבצע החיסונים".

דילוג לתוכן