סרילנקה נפתחת לתיירים מישראל ומכל העולם, חוץ מאשר מהודו מויטנאם.

בהודעת רשות התעופה האזרחית של סרילנקה נכתב: "לא תותר כניסת נוסעים שהיו בהודו או בויטנאם במהלך שבועיים לפני הגעתם לסרילקה, בין אם מדובר בתושבי הודו או בזרים שעברו דרכה, אפילו בטיסת קונקשן".

ראוי לציין שלפני עידן הקורונה היתה קולומבו, בירת סרילנקה, תחנת ביניים ראשית וגדולה להודים שטסו למזרח אסיה. כיום בודקות רשויות התעופה בסרילנקה וגם בהודו אפשרויות מתי ואיך לחדש את התנועה האוירית במתכונת של "בועה", בתקוה שגל התחלואה בהודו ייפסק בהקדם.

סרילנקה מתמודדת בהצלחה יחסית עם מגפת הקורונה בזכות הקפדה על כללי ריחוק. הטיסה לסרילנקה מותנית בהצגת בדיקת קורונה 72 שעות לפני ההמראה, ויש מגבלה של עד 75 נוסעים במטוסים המגיעים לנחיתה בסרילנקה, ולאחר הנחיתה חייבים הנוסעים לשהות בבידוד במשך שבועיים. בסרילנקה יש מתחמי בדיקות בכניסה לרבים מבנייני הציבור והמוזיאונים.

אחת מחברות התעופה הישראליות בודקת בימים אלה פתיחת קו טיסה מישראל לבירת סרילנקה. כשיגיעו להסכמות נעדכן את קוראינו.

סרילקנה עברה בהצלחה יחסית את השלב הראשון של מגפת הקורונה. מינואר 2020 עד אמצע ספטמבר התגלו שם פחות מעשרה חולים חדשים ביום. כמות האוכלוסיה בסרילנקה גדולה פי שניים מישראל. בגל הראשון עד פברואר נרשמו כ200 חולים חדשים בממוצע ביום. מסוף אפריל עד שבוע שעבר השתולל גל שלישי עם ממוצע יומי של כ2500 חולים חדשים, ותיירנים החלו לקרוא למדינה בשם SrilanCovid.

החל מ25 במאי נרשמת שם ירידה מרשימה בכמות החולים החדשים היומית. יש לקוות שהשלטונות יצליחו להשתלט שוב על המגיפה, ונוכל לבקר שוב במדינה המקסימה הזו.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן