חברת הליסינג האירית SMBC Aviation Capital רוכשת עוד 14 מטוסי בואינג 737 MAX. בכך יגיע צי מטוסי 737 MAX שלהם ל121 יחידות.

הרכישה של SMBC Aviation Capital מצטרפת להזמנות אחרות של הדגם הזה מצד חברות התעופה אלסקה, סאות'ווסט, ויונייטד. מתחילת השנה הצליחה חברת בואינג למכור כ250 מטוסי 737 MAX.

מטוסי בואינג 737 MAX נחשבים המטוסים המתקדמים בעלי נתונים חסכוניים וגמישים יותר. צריכת הדלק שלהם נמוכה ב16%, והם מסוגלים לטוס למרחקים גדולים יותר מהדגם הקודם של 737. זה מאפשר לחברות התעופה להציע טיסות ליעדים חדשים ארוכי טווח.

עסקת המכירה הזו נחשבת חדשות טובות לבואינג. הדגם 737 מקס סבל מדימוי של ליקוי בטיחותי לאחר ששני מטוסים די חדישים מדגם זה התרסקו באוקטובר 2018 ובמרץ 2019, וגבו חייהם של כ350 קורבנות. לכן נוסעים סירבו לעלות על המטוס, רשויות תעופה בעולם אסרו נחיתות של דגם זה במדינותיהם, וחברות תעופה רבות קרקעו את ה737 מקס שהיו ברשותם. חברות תעופה ביטלו הזמנות, ואף בקשו להחזיר מטוסים אלה למחכירים. כמעט שנתיים היו מקורקעים כל המטוסים מדגם זה, עד שבואינג הודיעה על גילוי התקלה ותיקונה.

בואינג היא הספקית המובילה בעולם של מטוסים מסחריים. החברה פועלת ותומכת בלקוחות מסחריים וממשלתיים ביותר מ -150 מדינות. כל צי המטוסים של חברת התעופה 'אל על' מבוסס על דגמים שונים של מטוסי בואינג.

סגן נשיא בואינג איסאן מוניר (Ihssane Mounir), אומר: "חברת הליסינג SMBC מנהלת את רכש המטוסים שלה בשוק דינמי מאוד. עם ההזמנה החדשה של מטוסי בואינג 737-8 המתקדמים והחסכוניים בדלק, תאפשר חברת הליסינג SMBC להחכיר את מטוסיה ולייעל את הפעילות בכל רחבי העולם. אנו גאים בכך שהתאגיד בחר במטוסי 737 MAX וצופים התאוששות מהירה בטיסות אוויריות".

חברת הליסינג SMBC, היא אחת מחברות הליסינג להחכרת מטוסים המובילה בעולם, רשימת לקוחותיה כוללת  85 חברות תעופה ב-36 מדינות. כיום החברה מחזיקה ומנהלת 496 מטוסים. פיטר בארט, מנכ"ל SMBC, אמר: "אנו שמחים על ההסכם החדש עם חברת בואינג לרכישת 14 מטוסי 737 MAX. אנו רואים ביקוש הולך וגדל בקרב לקוחותינו לדגמי בואינג 737 MAX, בעקבות חזרתו המוצלחת של מטוס זה לשירות".

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן