ה-CDC האמריקאי הודיע בסוף השבוע על הנחיות חדשות ומחמירות שיכנסו לתוקפן מחר ב6 בדצמבר, במסגרתן ידרשו הנוסעים לארצות הברית או הטסים דרכה ליעד אחר, להציג תוצאת בדיקת אנטיגן מהירה או PCR באנגלית שנעשתה 24 שעות לפני מועד טיסתם, ולא 72 שעות כפי שהיה עד היום.

בנושא הבדיקות, ההנחיה היא בדיקה מאושרת FDA, או רשות לאומית רלוונטית במדינה שבה נערכה הבדיקה.

בחברת סופיה ישראל כבר נערכו מבעוד מועד בתאום עם קווידל האמריקאית, לקליטת הישראלים המעוניינים לבצע בדיקת אנטיגן מהירה מאושרת FDA לפני הטיסה לארצות הברית ולקבל אישור באנגלית בכל מתחמי הבדיקה, בלי תורים ארוכים ולחץ. מכשירי הבדיקה פרוסים בכל רחבי הארץ במרכזים רפואיים, במתחמי בדיקה בסניפי רשת גוד פארם ומאפשרים לבצע כמאה בדיקות בשעה במחיר 49 שקלים, עם תוצאה מיידית בעברית ובאנגלית תוך 15 דקות, ללא תלות במעבדה או שינוע דגימות.

שגיא יניב מנהל שיווק ומכירות בסופיה ישראל הסביר כי: "כבר התחלנו לקבל פניות מישראלים שטסים השבוע לארצות הברית ורוצים לעשות בדיקת אנטיגן מהירה יום לפני ולקבל את התוצאה באנגלית כעבור כמה דקות. לאור ההנחיות החדשות של ממשלת ארצות הברית אנחנו נמשיך בפריסה של הטכנולוגיה האמריקאית ומאתרים בימים אלו עוד מיקומים ושותפים כדי להמשיך ולנרמל את החיים לצד הקורונה בלי עיכובים והמתנה ארוכה לתשובה. בקרוב אנחנו מקווים להפיץ לבתי המרקחת ורשתות הפארם את הבדיקות העצמיות של תאגיד קווידל האמריקאי שאושרו על ידי ה – FDA ויאפשרו לנרמל גם עונת מחלות החורף בצל הקורונה, כך שכל אדם שמרגיש צורך יוכל לדגום את עצמו לפני יציאה לעבודה".

בדיקה אחרת שפותחה על ידי תאגיד קווידל האמריקאי, שאושרה על ידי הFDA כבר בחודש מרץ 2021 לשימוש עצמי בבית עם תשובה תוך 10 דקות, ממתינה בישראל זמן רב לרישום באגף לציוד רפואי (אמ"ר) במשרד הבריאות לאחר שעברה תיקוף גם בארץ. כל זאת למרות שבדיקות עצמיות אחרות שלא אושרו על ידי ה FDA נרשמו במסלול מהיר ללא תיקוף בארץ ואף כבר שווקו לציבור.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן