סרילנקה פתוחה לחלוטין לתיירים זרים, וכל האטרקציות התיירותיות והמלונות נפתחו מחדש וחזרו לפעול כמו לפני מגפת הקורונה. גם רוב הטיסות הבינלאומיות חזרו לפעול כמעט כמו לפני המגיפה. עדיין אין טיסות ישירות מישראל, אבל ישראלים יכולים להגיע בטיסות קונקשן עם חברות תעופה שונות. סרילנקה נחשבת יעד מתאים לחופשות חורף.

השם סרי לנקה מורכב מצמד מילים בסנסקריט: "שרי" שפירושו קדוש, ו"לנקה" שפרושו אי.

למטיילים שחוששים ממגיפת הקורונה כדאי לדעת שהמצב הבריאותי בסרילנקה הוא מהמשופרים והבטוחים ביותר בעולם, וטוב יותר מישראל. שגריר סרילנקה בישראל, ורונה וילפטה, מוסר ש 90% מהתושבים מעל גיל 20 כבר מחוסנים פעמיים לפחות, וכל עובדי ענף התיירות קבלו כבר גם מנת חיסון שלישית. לתיירים זרים הכניסה מותרת רק למחוסנים שקיבלו את המנה השניה לפחות שבועיים לפני כניסתם לאי, ולהציג בדיקת PCR שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה. בהגעה לסרילנקה נדרשים הנוחתים לעבור בדיקת PCR נוספת. ממשלת סרילנקה ביטלה לאחרונה את חובת הבידוד שנדרשה מהנכנסים לאי.

האי הטרופי של סרילנקה התברך בשפע של אטרקציות תיירותיות, וגם במעט היסטוריה יהודית. האי מוקף בחופים מרהיבים למנוחה ולשיזוף בשמש הטרופית החורפית. האקלים בסרי לנקה הוא משווני, וההבדלים בין הטמפרטורות בעונות השנה אינם גבוהים. בחופים יש גם ספורט ימי, והם מהווים מוקד עולמי לצלילה בין אלמוגים. האוקיינוס ההודי שמסביב לאי הוא ביתם של משפחות גדולות של לווינים, כולל הלווייתנים הכחולים הענקיים והדולפינים החביבים. בחורף, מזג האויר נעים ונוח כמו באיים אחרים באוקיאנוס ההודי, סיישל והמלדיבים, אבל מחירי המסעדות והמלונות והנסיעות הפנימיות זולות יותר. המקומיים הינם אנשים חמים ומסבירי פנים.

האי נחשב גן עדן לחובבי חיות, ושופע ג'ונגלים ופארקי חיות בר. משפחות עם ילדים יכולים לשחק עם פילים וצבי ענק, ולרכב עליהם. סרילנקה מתהדרת באחד מהשיעורים הגבוהים ביותר בעולם של אנדמיזם ביולוגי (אנדמיזם הוא מצב של חיות וצמחים שחיים רק במדינה או אזור מוגדר ולא במקומות אחרים בעולם). לכן סרילנקה נכללת בין חמשת הנקודות החמות למגוון הביולוגי המובילות בתבל. כבישים רבים מתפתלים בין ההרים, יערות ירוקים, שדות אורז, פארקים וכפרים מנומנמים. כל האטרקציות התיירותיות נמצאות במרחק של שעות נסיעה בודדות זו מזו.

תיירות המרפא מפותח מאוד בסרילנקה בזכות מסורות האיורוודה והיוגה. בסרילנקה בריאות כוללת כל דבר שמביא איזון של האדם עם הטבע, ולא רק יוגה וטיפולי מסאז' וספא. תיירות המרפא שם כוללת טיולים ביער, שחייה עם צב ענק, חליטת תה בעמנו, או ללמוד להכין מאכלים מקומיים אותנטיים. לכן סרילנקה זכתה להכרה של מכון הבריאות העולמי כאחד מיעדי הבריאות המובילים בעולם בשנת 2021.

מנהלת התיירות בסרילנקה, קימרלי פרננדו (Kimarli Fernando), אומרת: "טקס הענקת פרסי בחירת הקוראים של המגזין Conde Nast  בחודש שעבר, דירג את האי בין 'המדינות הטובות ביותר לטייל אליהן'. הפרס משקף את האטרקטיביות של התיירים. אנו מצפים לקלוט שוב את המטיילים ולספק להם חוויות בלתי נשכחות. אנו מאמינים שחופשה ביעד טרופי היא הדרך הטובה ביותר לשים מאחורינו את הלחץ שנגרם מהמגפה, ואנו מקווים שגם הישראלים יבואו לסרי לנקה שטופת השמש".

מעתה יכולים גם ישראלים להגיש בקשה לויזה אלקטרונית ETA (Electronic Travel Authorisation) ישירות באתר האינטרנט של משרד ההגירה בסרילנקה בכתובת www.eta.gov.Ik. עלות הויזה באתר היא 35$, ואפשר להגיש בקשה לויזה גם בנחיתה בשדה התעופה, במחיר של 40$. בד"כ אישור מתקבל בתוך 24 שעות. בבקשת ויזה יש להציג: ביטוח נסיעות שכולל גם סיכוני קורונה, כרטיס טיסה חזרה, צילום פרוטרט, ואישור על הזמנת מלון.

תמונות: שגרירות סרילנקה בישראל

דילוג לתוכן