משרד התיירות התאילנדי, TAT, מודיע כי שלטונות תאילנד אישרו את הרחבת יעדי הביקור המותרים במדינה. זה שלב שני בתוכנית "סנדבוקס" לחזרה לשגרה מהקורונה. כעת החליטו בארמון המלוכה לאפשר כניסה לעוד אזורי תיירות פופולריים, שהם מהאהובים ביותר על הישראלים: קופנגאן, קו סאמוי, קו-טאו, קראבי, קו-פי-פי וקאו לאק.

עד כה התיירות לתאילנד הייתה מוגבלת למבקרים מחוסנים באי פוקט בלבד, וזאת במסגרת תוכנית "Phuket Sandbox". מאז תחילת יישום התוכנית, בתחילת יולי השנה, נכנסו לפוקט יותר מ-22,000 תיירים. מספר המקרים של תיירים שנמצאו חיוביים לקורונה היה זעיר – 62 איש, פחות מ-0.3% מהנכנסים. אף אחד מהם אינו תייר ישראלי.

צילום באדיבות שאדי גרייסי

הכניסה ליעדים החדשים כרוכה בתנאים בירוקרטיים לא רגילים. מותר להגיע לשם רק לאחר שבוע של שהייה באי פוקט, ולאחר בדיקת קורונה שלילית שניה, ביום השישי שלאחר הנחיתה בפוקט. בנוסף, את הדרך לשם מותר לעשות רק באמצעות אמצעי תחבורה מוגדרים שקיבלו אישור מיוחד לכך. המעבר לאי קו-סאמוי והאיים הקרובים אליו מותר בטיסת פנים מפוקט בלבד. כמו כן קיימת דרישה שהשהייה במלון ביעד הנוסף תהיה מוזמנת ומשולמת מראש, וכך גם בדיקת קורונה שלישית ביום 12 לשהייה בתאילנד.

פרטים נוספים מופיעים באתר הרשמי של משרד התיירות של תאילנד. מפה של אזורי התיירות הפתוחים ודרכי הגעה אליהם מופיעה כאן.

דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל, מוסיף: "ההודעה על פתיחת האזורים החדשים בתאילנד רלוונטית במיוחד עבור התייר הישראלי. בשנים 2016-2019, היה האי קופנגאן היעד השני המבוקש ביותר ע"י ישראלים (בנגקוק היתה היעד הראשון, פוקט החמישי). אנו בטוחים שבעקבות ההחלטה הזו, ישראלים רבים יותר יחליטו לבלות את חופשת החגים והסתיו בפוקט ובקופנגן. ישראל הגיעה למקום השלישי בעולם במספר התיירים הנכנסים לאי פוקט, אליו הגיעו תיירים מישראל יותר מאשר מרוסיה, צרפת, אוסטריה והולנד יחדיו. ההקלה הנוספת בהגבלות הטיול במדינה תעזור לנו לשמור על מקום מכובד זה".

דילוג לתוכן