קבוצת שלמה סיקסט מודיעה על חתימת הסכם לרכישת 50% מפעילות חברת תלמה תיירות ונסיעות בע״מ של ארז שמול, תמורת 36 מיליון ש״ח. לפני כשנה עמדה תלמה לצאת להנפקה בבורסה לפי שווי מוערך של מיליארד שקלים, אך היא סבלה קשות מירידת ערך בגלל משבר הקורונה.

הרכישה תיעשה באמצעות רכישת 50% מחברה חדשה שהוקמה בשם "תלמה-שלמה״. השלמת העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים, ולאישור הממונה על התחרות.

בשנתיים האחרונות עסקה תלמה במסע רכישות של סוכנויות נסיעות ועסקי תיירות. בבעלותה גם פלטפורמות מכירת כרטיסי הטיסה "אליס" ו"סמארטאייר". לפני משבר הקורונה היו לתלמה 37 סניפים שבהם עבדו כ500 עובדים. בשל המגפה רוב העובדים הוצאו לחל"ת, ורק 15 סניפים ממשיכים לפעול.

ארז שמול נלחם בשיניים להציל את החברה שלו, ולצורך זה אף מכר את ביתו המפואר בנוה צדק. צעד שעורר הערכה על נטילת אחריות אישית, שלא ראינו אצל אחרים בקשיים. לפני החתימה על ההסכם העמידה קבוצת שלמה לתלמה הלוואות בסך של 15.5 מיליון ש"ח. בנוסף, קבוצת שלמה תעמיד לתלמה הלוואה בסך של 3 מיליוני ש"ח לתקופה של 3 שנים, אשר בסיומה, תיפרע ההלוואה במזומן או תומר למניות תלמה-שלמה.

התיירות החדשה "תלמה-שלמה"  תכלול את נכסי הפעילות העסקית של תלמה בתחום התיירות, המלונאות, הנסיעות והטיסות. אבל לא תכלול את התחייבויותיה של קבוצת תלמה לצדדים שלישיים שנוצרו לפני העסקה. בנוסף, "תלמה-שלמה" תחזיק גם בחברות מקבוצת תלמה הפועלות בתחום התיירות.

בהסכם נקבע כי בראשות "תלמה-שלמה" יכהנו אסי שמלצר (יו״ר קבוצת שלמה) וארז שמול (יו״ר תלמה תיירות ונסיעות) כיו״רים משותפים, וכמנכ״לית "תלמה-שלמה" תמשיך לכהן איה מגן, שהיתה מנכ״לית תלמה תיירות.

אסי שמלצר, יו״ר קבוצת שלמה אמר: רכישת נכסי פעילות תלמה תיירות, שהינה מהחברות המובילות בתחום התיירות, הינה צעד משמעותי בהרחבת תחומי הפעילות של קבוצת שלמה . פעילות התיירות הינה משיקה לפעילות של שלמה החזקות בתחום הקמעונאות ומתן שירותים, לרבות שירותי תיירות והשכרת רכב בארץ ובחו"ל. אני סמוך ובטוח כי תחום התיירות יידע ימים זוהרים עם תום משבר הקורונה הבינלאומי שפגע בענף בצורה משמעותית.

ארז שמול, יו״ר תלמה תיירות אמר: "אני שמח ונרגש על המיזוג של תלמה תיירות עם אחד הגופים הגדולים במשק, קבוצת שלמה. אני שמח כי גם בתקופה מאתגרת זאת הצלחנו לעשות את הבלתי יאומן ולחזק את החברה. לתלמה תיירות הון אנושי מקצועי איכותי שהולך יחד לאורך שנים רבות ואנו בטוחים כי יחד עם קבוצת שלמה נמשיך ונוביל את החברה לקראת חזרת ענף התיירות לפעילות."

עורכי הדין אשר טיפלו בעסקה מטעם קבוצת שלמה הינם עוה״ד ארז אלטיט ואילון סטמרי ממשרד גולדפרב זליגמן ושות׳ ומטעם תלמה, עוה״ד שירלי קציר וזוהר ליס ממשרד פישר-בכר-חן-וול אוריון ושות׳.

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן