חברה תעופה גרמנית חדשה בשם "תל אביב אייר" תחל להפעיל טיסות ישירות מגרמניה לישראל ב-19 לספטמבר.

הקו הראשון של TLV AIR יפעל מהמבורג לנתב"ג, ובעתיד יפעילו עוד טיסות גם מיעדים נוספים בגרמניה. מחירי כרטיסי הטיסה צפויים להיות זולים ואטרקטיביים, והמכירה תחל כבר בתחילת השבוע הבא אצל סוכני הנסיעות ובאתר החברה בכתובת: www.tlv-air.com

הטיסות מהמבורג יפעלו בתדירות של פעמיים בשבוע במטוס בואינג 737-800 עם כ-189 מושבים בשתי מחלקות שירות עיקריות: אקונומי ואקונומי פרימיום.

החברה נוסדה בסוף שנת 2020 בהמבורג ע"י שני אנשי עסקים גרמנים בתחום התיירות והתעופה- פול סקודלרו, לשעבר מנהל בכיר בחברת התעופה גרמניה איירליינס, ושלמה אלמגור, ישראלי לשעבר שחי בגרמניה כבר כשלושים שנה. המיזם שלהם זכה לעידוד ותמיכת הרשויות המקומיות בגרמניה. לנציגי החברה בארץ מונתה חברת טל תעופה מונתה להיות נציגת המכירות GSA של TLV AIR בישראל.

שלמה אלמגור, מנכ"ל משותף, אומר: "אנחנו נרגשים לצאת לדרך לאחר הכנות רבות, תל אביב אייר נוסדה על מנת להגדיל את הקשר התעופתי והתנועה בין ישראל לערים ברחבי גרמניה. בחרנו להתמקד רק בישראל לאור הכרות קרובה ורבת שנים עם הפוטנציאל הרב והדו כיווני של שני השווקים ומטעמים אידאולוגיים".

המבורג בירת צפון גרמניה נחשבת ליעד אטרקטיבי מבחינת המיקום שלה והאטרקציות הרבות. המבורג היא העיר השנייה בגודלה בגרמניה, השישית באיחוד האירופאי מבחינת אוכלוסייה עם 2 מיליון אזרחים ונחשבת לעיר העשירה ביותר באירופה מבחינת מחזור ההכנסות, וזאת בזכות הנמל המשגשג המשמש להעברת סחורות וקרוזים של חברות שייט מובילות. היא נחשבת יעד תיירותי אטרקטיבי ומרכז לכל אזור צפון גרמניה, עם מגוון אפשרויות בילויים וטיולים למשפחות. העיר שוכנת על גדות נהר האלבה המפורסם ואף מפעל המטוסים איירבוס הממוקם בעיר.

המבורג מתברכת גם בהיסטוריה יהודית עשירה שיכולה למשוך תיירים דתיים. אחת הקהילות היהודיות החשובות בעולם במאות ה16 עד ה19 היתה "קהילות אה"ו", ראשי תיבות של אלטונה, המבורג, וונדסבק, (שכיום הן שכונות בתוך המבורג). שם חיו בזמנם גדולי ישראל כמו רבי יהונתן אייבשיץ, רבי יעקב עמדין, רבי צבי הירש אשכנזי בעל ה"חכם צבי" הרב קצנלבוגן בעל "כנסת יחזאל", ועוד אישים שהשפיעו על היהדות הרבה מעבר לתחום הגיאוגרפי של המבורג. רוב יהודי המבורג נרצחו בשואה, אבל נשארו בעיר מעט שרידים לקהילה המפוארת ובעיקר בית קברות יהודי עתיק.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן