חברת התעופה הקפריסאית TUS AIR חוזרת לפעול בישראל ליעדים חדשים. בקיץ האחרון הפעילה טיסות ליוון וקפריסין, וכעת הודיעה על פתיחת קוים לאירופה, שהראשון בהם יהיה דיסלדורף במערב גרמניה.

נמל התעופה הבינלאומי דיסלדורף (DUS) הוא מהגדולים בגרמניה, גדול אף מזה של קלן הסמוכה, והוא משרת בטיסות בינלאומיות את כל חבל הרוהר ואזור ריין-רוהר. שדה התעופה נמצא 7 ק"מ מצפון לעיר, סמוך לגבול עם דיסבורג. פועל שם מונורייל המסיע את המבקרים אל הטרמינל.

ב10 לינואר 2022 יתחילו טיסות מת"א לדיסלדורף על מטוסי איירבוס 320 בשתי טיסות שבועיות בימים שני וחמישי. בימי שני ההמראות מנתב"ג ב9 וחצי בבוקר, והמראה חזרה מדיסלדורף בשעה 3 אחה"צ. בימי חמישי ההמראות מנתב"ג ב9 בבוקר, ומדיסלדורף לישראל בשעה 2 אחה"צ.

החברה תציע שתי מחלקות וארבעה סוגי כרטיסים. ביניהם גם כרטיס מסוג חדש שנקרא BEST, הכולל הושבת פרימיום בקדמת המטוס, מושב אמצעי ריק, שתי מזוודות (טרולי ועד 20 ק"ג), ארוחה מלאה ושתייה וכניסה לטרקלין העסקי בנמלי התעופה.

מחירי כרטיסי הטיסה בקו לדיסלדורף החל מ-75 יורו לכיוון כולל מיסים. מכירת הכרטיסים החלה היום אצל סוכני הנסיעות ובאתר החברה: www.tusairways.com

העיר דיסלדורף הינה עיר מרכזית בגרמניה ונחשבת לבירת אופנה ושופינג, כמו גם מרכז עסקים מוביל ותערוכות בינלאומיות, נמל התעופה של דיסלדורף נמצא גם בקרבת הערים קלן, בון ודורטמונד.

לדיסלדורף יש ברית ערים תאומות עם חיפה. בקהילה היהודית רשומים כ-7,000 יהודים, רובם ממדינות חבר העמים. בית הכנסת הפעיל הנמצא ברחוב זייטן (Zieten strasse)  בקומת הקרקע של משרדי הקהילה היהודית. מיד בוקר מתקיימים מניינים לתפילת שחרית בית חב"ד בראשות השליחים חיים ברקן והרב שמעון מוראייב נמצא ברחוב בנק 71 Bankstrasse, שם יש גם חנות Kosher King  שמוכרת מוצרי מזון כשרים. יש בעיר מסעדה כשרה בשם "לחיים" ברחוב רוז 44 Ross strasse. הקהילה היהודית מספקת גם הדרכה לטיולים בעיר העתיקה, בכיכר השוק הצמוד לבנין העיריה, טירת המגדל, כיכר בורג, ועוד. בנוסף, טיולים לאטרקציות תיירותיות כמו פארק נורד והגן היפני שבתוכו, פארק Golzheim על נהר הריין, מוזיאון אקווה, ועוד.

חברת התיירות הדתית שיינפלד הפעילה בעיר מלון שהוכשר לצרכי הציבור הדתי, וכנראה לקוחותיה יהיו מהנוסעים בקו החדש של TUS

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן