ונציה מדכאת את התיירות הנכנסת, בעוד בכל העולם משתדלים לעודד את התיירות. צעד הדיכוי האחרון הוא דרישה מכל תייר לקנות כרטיס כניסה לעיר במחיר של 5 יורו לכל יום. את כרטיסי הכניסה יהיה עלינו לרכוש באינטרנט לפני שנכנסים לעיר.

ונציה ותעלותיה הן אטרקציה תיירותית עולמית שמושכת 25 מיליון מבקרים מכל העולם, גם מישראל. התיירים מביאים כסף ופרנסה לעסקים רבים מאוד בעיר, אבל מצד שני הם מכבידים על התשתיות ויוצרים צפיפות ופקקי תנועה בכיכרות העיר ובסמטאותיה. איכות החיים של תושבי ונציה המקוריים נפגעת משטף האורחים, שהפכו להיות לא רצויים.

ראש העיר, לואיג'י ברוגנארו, הכריז: "איננו יכולים להמשיך להכיל כמות תיירים כה גדולה. ונציה היא עיר קטנה ועדינה, ויש להתאים את מספר המבקרים למידותיה ויכולותיה. אם לא יהיה לנו מקום, אתם לא לא תוכלו להיכנס".

לפיכך נחקק בעבר חוק עירוני שמגביל את כמות התיירים הנכנסים עד 100,000 איש ליום.

כבר בעבר נקבעו תקנות וחוקים לצמצום התיירות. במסגרת זו אסרו על אוניות קרוזים לעגון בונציה. בכל אונית תענוגות מודרנית מגיעים כ5,000 איש שנחשבים "לא כלכליים". הם יורדים מהאוניה שעוגנת בבוקר, וחוזרים לאוניה לפנות ערב. הם לא לנים במלונות בעיר, ולא אוכלים ארוחות מלאות במסעדות.

התקנה החדשה של כרטיסי כניסה לעיר תהיה מגובה במערכת יקרה של 500 מצלמות במעגל סגור שמותקנות בימים אלה בכניסות לעיר וברחביה.

מנהל תיק התיירות במועצת העיר ונציה, סימוני ונטוריני, מסביר: "המטרה שלנו היא לפגוע בתיירות חד יומית, ובתיירים מסוג hit-and-run "פגע וברח" שתורמים מעט מאוד לכלכלת העיר, אך מנצלים הרבה מאוד ממשאביה".

דילוג לתוכן