הערים וורשה וגדנסק נבחרו לרשימת היוקרתית של "הערים הבטוחות ביותר באירופה בימי הקורונה".

הבחירה שנעשתה על ידי ארגון התיירות הבינלאומי הרשמי European Best Destinations כוללת את הערים עם השפעה מינימלית ביותר ממגפת הקורונה, ואלו שהטמיעו בהצלחה פרוטוקולים מחמירים בכל הנוגע להיגיינה בבתי מלון, מסעדות, חנויות ועוד. החל מהחלפת פילטרים במזגנים בין אורח לאורח, זמינות של מסכות, ועד הקפדה על ריחוק חברתי. שיקול נוסף הוא קרבת אותם יעדים לבתי החולים, ומספר גבוה של מיטות אישפוז זמינות ביחס לכמות התושבים, זאת יחסית לרוב הערים באירופה.

צילום: לשכת התיירות של פולין

ורשה בירת פולין, נהנית כבר שנים ממעמד של יעד אירופאי תיירותי מוביל, מרשים ומגוון. ההיסטוריה המורכבת שלה, אשר בימים כתיקונם הופכת את הביקור בעיר לכל כך מרתקת, היא זו שאפשרה לתושביה להכריז: "ורשה שרדה שתי מלחמות עולם. גם את זה נעבור בשלום, ונתראה בקרוב!"

גדנסק, "פנינת הים הבלטי", היא עיר נמל היסטורית בת מעל לאלף שנים והיא מושכת מבקרים מכל אירופה והעולם מדי שנה. העיר נקראה 'דנציג' בתקופת השלטון הגרמני. היא מושכת תיירים יהודים דתיים בזכות רבנים חשובים בהיסטוריה היהודית שחיו בעיר. בעיר זו חובר הספר החשוב "חיי אדם" ע"י הבולט  רבי אברהם דנציג, שנקרא על שם העיר. גם בגדנסק/דנציג הוטמעו אמצעים סניטריים קפדניים בבתי מלון, מסעדות וחנויות ברחבי העיר ונרשמה תגובה מהירה ויעילה נגד המגפה. עוד אטרקציות תיירותיות בדנציג אפשר לראות בכתבה נפרדת בלינק זה.

פולין כולה נחשבת לאחת המדינות האירופאיות שהושפעו הכי מעט מווירוס הקורונה עם פי 20 פחות נדבקים ביחס למדינות מערב אירופה. בתי החולים במדינה היו רחוקים מלכרוע תחת עומס מאושפזים ומספר המיטות ביחס לאוכלוסייה גבוה יותר ממדינות כמו שוויץ והולנד.

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן