עמותת התיירות שקמה-בשור בצפון הנגב, יצאה ביוזמה של סבסוד פעילויות וחוויות, ומציעה אותם במחיר סמלי של 10 שקלים בלבד! מציעים לנו בילוי גדול בכסף קטן, במבצע "דרום בעשר". המבצע יתקיים מ9 עד 22 באוגוסט.

בין האטרקציות המסובסדות: קטיף עצמי של ירקות ופירות, סיורים מודרכים ברכב וברגל, טיולי אופניים, סדנאות אמנות ויצירה בחימר, פסיפס ועיסות נייר, משחקי ניווט, ביקור בחוות בודדים, מבוך תבלינים, סיורים במוזיאונים ובאתרי מורשת. בנוסף, גם מגוון מוצרים בבוטיקים ומנות במסעדות במחיר 10 שקלים.

המקומות פועלים בהתאם לכללי התו הסגול ושמירה על הנחיות משרד הבריאות. מספר הכרטיסים המוזלים מוגבל, וכל הקודם  זוכה. המחיר המסובסד הינו רק בהזמנה מראש דרך האתר.

להלן הפירוט:

מוזיאונים ואתרי מורשת

במרכז המבקרים הגדת חבל ימית במושב דקל, יספרו את סיפורם של תושבי חבל ימית, שחלומם קיבל חיים חדשים בנגב. כולם מוזמנים להגיע ל"הגדת חבל ימית", לשמוע ולחוות את אחד הסיפורים המפתיעים ויוצאי הדופן בין סיפורי ההתיישבות של ארץ ישראל. נלמד על תושבי חבל ימית, אשר הלכו בעקבות חזונם להפריח את המדבר, נאלצו לזנוח את החלום כדי להגשים את חזון "השלום" עבור כל עם ישראל. חזון חבל ימית גווע במקום אחד, אך קיבל חיים חדשים במקום אחר, בנגב. הביקור אורך כשעה ומתאים לגיל 9 ועד 90 .

מתי: 9-14.8   16-21.8 בין השעות 10:00-17:00  לפרטים: 077-7295776

במעוז מול עזה של קיבוץ סעד יספרו את סיפורי הקיבוצים הדתיים במלחמת השחרור והחיים כיום. הדרכה באתר, כולל שתיה חמה. משך הסיור כשעה וחצי, כולל רקע היסטורי, סיפורי ותיקים, היכרות עם המקום, תצפית לעבר רצועת עזה והאזור, וסרט מרגש.

מתי: 9-11/8, 13/8, 16-18/8 20/8 בין השעות 9:30 ו-17:30. 21/8 בשעות 9:30 ו-11:30. לפרטים: 077-7295773

במצפה גבולות מתחפשים לחלוצים, בונים לבנים מבוץ מכינים פיתות ומכירים את סיפור ראשית ההתיישבות.

במוזיאון ג'ו אלון ישתפו אותנו באורח החיים והתרבות של הקהילה הבדואית.

סיורים וטיולים

מורה הדרך ג'ק יקח את המבקרים לטיולי שקיעה בדרך הבשור, במסלול רגלי או רכוב לבחירתם, במהלכם לומדים להכיר וליהנות מנופיו הייחודיים של הנגב, ומתוודעים לעולם הלילי של פרוקי הרגליים, עם חוויה מיוחדת של חיפוש עקרבים באור אולטרה סגול. יוצאים בשעות אחר הצהריים והערב לטייל, ולהכיר את הגיאולוגיה הייחודית של האזור. נצעד בתוואי שבין הטבע הפראי והשטחים המעובדים ומתוודעים לעולם הלילי של פרוקי הרגליים.

לפני כ-3 שנים נפרצה דרך נוף בחלק שבין פארק אשכול לתל גמה. בו יתרכז הסיור. פותחים בעליה על תל גמה, נספר על התרבויות הקדומות ששלטו באזור ובהסבר כללי על האזור. עולים לנקודה הגבוהה ביותר ונהנים משקיעה מרהיבה. עם אור אחרון ממשיכים ברכבים לאורך הדרך. עוצרים בבאר קדומה ומעל למאגר המים הראשון שנבנה על הנחל. מספרים על תפקידם של המים וחשיבותה של החקלאות באזור. חווים את הכניסה לחושך ואת המשמעויות של המעבר על האנושות מימיה הראשונות.  בסיום המסלול נגיע לחניון מסודר ונצא לסיור חיפוש והיכרות עם העקרבים בעזרת פנסי אולטרה-סגול.

מרכז האופניים של לה מדווש וב"אופן" מציעים טיולי אופניים חווייתיים לכל המשפחה, ובנקודה ירוקה בקיבוץ ניר עוז יוצאים לסיור כיצד יוצרים גן בוטני בלב מדבר, שמתחייב לחיסכון מקסימלי במים.

פעילויות חקלאיות

בשביל הסלט החלו להציע אטרקציה חדשה של קטיף עצמי של גזרים צבעוניים, עגבניות שרי, תפוחי אדמה ומגוון תבלינים.  במשק 77 מציעים סיור חקלאי בטרקטור רתום לעגלה וביקור בחממת אננס (עם אפשרות לקטיף פטל במקום). במבוך מרים סיור שקיעה או סיור לילי לאור פנסי אצבע, במבוך העצום שלהם, המורכב מצמחי תבלין ובושם. באל היען יהיה ניתן להכיר ולהאכיל את העוף הגדול בעולם. תיירות חצרים יספרו את סיפורו של צמח החוחובה, מאז שהתגלה במדבריות מרכז אמריקה, ועד שהגיע לקיבוץ חצרים, שהפך למוביל בשוק החוחובה העולמי. במחלבת צאלה יקיימו סיורים עם סיפור המקום, ביקור בדיר הכבשים כולל ליטוף והאכלה, הסבר על הגבינות וטעימות ובמבשלת הבירה ISIS יקיימו סיור במקום יחד עם טעימות של סוגי הבירה.

סדנאות אומנות ויצירה

בגלריה של שוש יהיה ניתן להצטרף לסדנאות של צביעה ועיטור על פסלים מעיסת נייר, עבודת פסיפס, פיסול בחימר או ציור על קנבס ובסטודיו חמרא יכינו כלים על האובניים, ולאחר מכן יצבעו אותם.

במסגרת מבצע "דרום בעשר" משתתפות גם מסעדות שמציעות מנה או משקה ב-10 שקלים. המסעדות הן:  מידס, פטגוניה, שוקולד קפה, בון אפטיט, גילו לי, הנגריה, הניסים של השף, בית ליבנה, אסא דבירה, הפונדק, דבירה, סינס וגרין פאב.

בנוסף, יהיו גם נקודות מכירה של מגוון מוצרי האזור ב-10 שקלים בלבד. בין המוצרים: שמן זית, קונפיטורות, ליקרים, דבש, גבינות, סבון בעבודת יד ועוד.

את המוצרים ניתן יהיה לאסוף במקומות אלה: חנות משק 77 במושב תקומה, חנות קולומביה עודפים במושב קלחים, וחנות לה-מדווש בכניסה לקיבוץ בארי

 

לפרטים נוספים ולהרשמה: https://www.habsor.co.il/

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן