הנחיות הקורונה החדשות שפוטרות מחוסנים מחובת בידוד בעת שובם ארצה הושפעו במידה רבה מהעתירה שהוגשה לבג"ץ ע"י קבוצת התיירות הכוללת את החברות קווי חופשה, חברת התעופה בלו בירד, והדקה ה-90.

בעתירה נגד נגד רה”מ, נפתלי בנט, שרת התחבורה, שר הבריאות, ניצן הורוביץ ומנכ”ל משרד הבריאות, נחמן אש, נטען שהנחיות הבריאות "מגבילות את הזכות החוקתית של אזרחי ישראל לצאת ולהיכנס לישראל, ופוגעות פגיעה אנושה בחופש העיסוק של העוסקים בענפי התעופה ותיירות… מדינת ישראל מתעלמת מהאבחנה בין אוכלוסיית המחוסנים והמחלימים לבין אוכלוסיית הלא מחוסנים, ומטילה על שתי קבוצות אלה מגבלות זהות. ישראל היא היחידה שעושה זאת מבין 11 דמוקרטיות מערביות, וביניהן ארה”ב, בריטניה וגרמניה שאינן מטילות כל הגבלה על אזרחיהן השבים ככל והם מחוסנים ומחלימים, וזאת ללא כל קשר לרמת התחלואה במדינה ממנה הם שבים”.

ההנחיות המקלות החדשות נראות כמו "העתק/הדבק" מהטיעונים בעתירה לבג"ץ.

עמי כהן, בעלי קבוצת קווי חופשה וחברת התעופה היוונית בלו בירד איירוויס, אומר: "אנו שמחים שמשרד הבריאות יישר קו עם המדיניות הנהוגה באירופה, לפיה מחוסנים ומחלימים יכולים לטוס בחופשיות ואינם נדרשים לבידודים".

מיד עם קבלת ההחלטה אתמול התחילו ביקושים גדולים לטיסות לאירופה, ולכן הוסיפה בלו בירד איירוויס טיסות על בסיס יומי מנתב"ג לאיי יוון (כרתים, רודוס ומיקונוס) לתקופת החגים, וגם טיסות ליעדי אירופה. מוקד ההזמנות של קווי חופשה תוגבר באופן מיידי ושעות הפעילות הורחבו בכדי לתת מענה אנושי לגל ההזמנות.

בלו בירד היא חברת תעופה יוונית שבסיסה בנמל התעופה הרקוליון בכרתים. לפני 5 שנים נרכשה ע"י עמי כהן וארנון אנגלנדר, ולכן היא נחשבת חברת תעופה "ישראלית" בעיני רבים. היא מפעילה טיסות רבות מנתב"ג לאירופה ובמיוחד לאיי יוון, למרות שבסיסה בכרתים. צי המטוסים שלה כולל 5 מטוסי בואינג 737 מסדרות 300 ו-800. מטוסי החברה רשומים במלטה, ואות הקריאת שלהם מתחיל ב9H.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן