פארק הדינוזאורים Dino Park נפתח אתמול ליד גני יהושע בתל אביב. בפארק החדש מוצגות דמויות של 35 דינוזאורים בגודל טבעי, כשרובם גם מזיזים את הידיים והזנב, את הצוואר והראש, וגם שואגים בקול. יצורי הענק האלה ששכנו על כדור הארץ לפני 180 מיליון שנים, קמים לתחיה מול עינינו. את הפארק הקימו EGOeast הפקות וגד אורון.

ילדים רבים מגלים ענין בדינוזאורים, ולכן בילוי משפחתי בפארק הדינוזאורים יכול להיות חוויה מטריפה ובלתי נשכחת. כמעט כמו "פארק היורה", אבל לא מפחיד כמוהו. הילדים מסתובבים בין דמויות הדינוזאורים השונים, ורואים את הטי רקס האימתני וגיגנטוזאורוס עצום ואחרים, שבעבר ראו רק ציורים שלהם בספרים. מוצג שם גם שלד הדינוזאור הגדול בעולם, וגם דמויות של דינוזאורים קטנים יותר וחמודים. להפתעתי, הילדים שלי הכירו את השמות של רובם, מבלי לקרוא את השלט שלצידם.

בשטח הפארק ניצבים 4 מגדלים בגובה בית של כשתי קומות, שביניהם תלויים גשרי עץ. ההליכה בגובה זה נועדה לאפשר לנו לראות את העולם בגובה העיניים של הדינוזאורים. יש בתצוגה גם דמויות של ממוטות וחיות נוספות מתקופת האבן.

בנוסף על התצוגות, יש שם הפעלות שונות לילדים. הערימו שם תל אדמה שבו מתנסים הילדים בחפירה ארכיאולוגית, וחושפים מאובנים ואוצרות ארכיאולוגיים שהוטמנו בערימת העפר. יש שם קולנוע VR מציאות מדומה שבו מוצגים סרטונים שממחישים את תקופת האבן.

בשטח הפארק יש גם מתחם למשחקים שונים כמו מסלול לטרקטורונים, קליעה למטרה, פינות יצירה, מתחם NERF, ומתחם מתנפחים גדול.

האטרקציה שמשכה את ילדיי הכי הרבה היתה מתקן רכיבה. על הגב של דינוזאורים הורכבו אוכפים, הילדים יושבים עליהם כאשר הדינוזאורים נעים מעלה ומטה בסגנון של רכיבה. למתקן הזה הילדים שלי חזרו שוב ושוב לסיבוב רכיבה נוסף.

בשולי פארק הדינוזאורים יש גם דוכני מזון ושתיה, שמולם עמדו תורים ארוכים מידי בערב הפתיחה (לתשומת לב המארגנים). מול דוכני המזון יש שולחנות פיקניק שמעליהם סככות צל. בכל רחבי הפארק ראינו מתקני צינון ואיוורור להקל על חום הקיץ המעיק. לפני היציאה מהפארק עוברים דרך חנות מזכרות.

מעבר לשעשועים המיידיים, לומדים ילדינו על תקופות פרהיסטוריות והיצורים שאיכלסו פעם את כדור הארץ. לכן מומלץ מאוד לבקר בפארק הדינוזאורים שחושף את הילדים ואותנו לעולם קסום. חוויה חינוכית שילדינו יזכרו זמן רב.

פארק הדינואורים הוקם על המדשאה שממערב לגשר הירקון על דרך חיפה. הוא נפתח לקהל אתמול, וייסגר בסוף החופש הגדול. עלות הכניסה אינה זולה, אבל זה שווה כל גרוש. כדאי לבדוק מראש הנחות מיוחדות לועדים ואפשרות 1+1 לתשלום בכרטיסי אשראי.

זכיתי לבקר בפארק הדינוזאורים עם ילדיי הקטנים. הילדים הגדולים (16,13) לא הצטרפו, אבל כשראו אח"כ את הצילומים משם, הם התחרטו ורוצים שאקח גם אותם לביקור נוסף. הקטנים נהנו מאוד, ולא רצו לעזוב את הפארק עד שנסגר בשעה 9 בערב.

 

דילוג לתוכן