בעלי המלונות באילת וברחבי הארץ פתחו בקמפיין הסברתי במאבק ציבורי נגד הרבנות בנושאי כשרות. מלונאי אילת טוענים שמחיריהם הגבוהים נובעים מהוצאות גדולות על כשרות לפי דרישת הרבנות. הם מבקשים לצמצם בכמות המשגיחים ובשכרם, ולהקטין את כמות החדרים שהם נדרשים להקצות למשגיחי כשרות בשבתות וחגים.

ברקע האוירה האנטי-דתית הזו בולט לטובה מלון "מלכת שבא" בגישה ידידותית לציבור הדתי. המלון הגדול נוהל בעבר על ידי רשת מלונות 'הילטון' העולמית. הבעלים הנוכחי, יצחק תשובה, הוא יהודי מסורתי שילדיו בוגרי ישיבת בני עקיבא בנתניה ומוסדות החינוך הדתי. תשובה מינה לניהול המלון את מיקי שניידר, שאשתו ובנו חוזרים בתשובה, וגם מיקי מעיד על עצמו שהוא "בהליכי התחזקות". "כאשר הילטון יצאו, אמרו לנו שעכשיו המלון יֵרֶד ברמה" אומר מיקי שניידר, "אבל קורה ההיפך. אנחנו עולים ברמה, וגם הביקוש עולה".

יצחק תשובה משקיע ממון רב בחידוש המלון ושדרוגו, ולאחרונה חנכו מחדש שש קומות יוקרה ובהן כמאתיים חדרים. בכל חדר יש שעון-שבת קבוע בקיר, שהוא חלק מהקונטרול של המזגן. כל אורח יכול לקבל גם מפתח רגיל לחדרו במקום כרטיס פתיחה אלקטרוני. מלון מלכת שבא הוא היחיד בישראל שפועלות בו שתי מעליות שבת, ולא רק אחת כמקובל.

גולת הכותרת היהודית במלון היא בית הכנסת המפואר. לא סתם אולם הרצאות אשר בשבתות מכניסים לתוכו ארון קודש נייד על גלגלים, אלא אולם שמיוחד לתפילות בלבד, עם ארון קודש קבוע וספסלי תפילה. את ארון הקודש היפהפה עיצבה האומנית זהבה בנימין, והקירות והארונות מקושטים בפריטי יודאייקה שעיצב מרדכי חזן. כיום יש בביהכ"נ כמאה מקומות ישיבה, ובשבתות הוא מלא עד אפס מקום. לכן עומדים להגדיל עוד את שטח בית כנסת ל60 מקומות ישיבה נוספים. בבית הכנסת מתקיימות שלוש תפילות ביום, ומתפללים בו גם תושבי אילת.

 

כל הזכויות שמורות לאתר ותוליכנו לשלום

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן