שגרירות נפאל בישראל ציינה את "יום הרפובליקה" (חג העצמאות) של נפאל ואת יום השנה לחידוש הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל גם בטורניר משחק מאמאנט ידידותי בכדורשת נשים בין נבחרת נפאל ובין נבחרת האמהות של ישראל. המשחק התקיים באולם המתנ"ס העירוני של גני תקוה.

ליגת מאמאנט הינה ליגת אמהות בכדורשת, ומהווה את פרוייקט האמהות הספורטיבי הגדול ביותר בישראל שמונה אלפי נשים ברחבי הארץ. קבוצת מאמאנט משלבת פעילות ספורטיבית וכושר גופני, דוגמא אישית, וחינוך לספורט.

לפני התחלת המשחקים התקיים במקום טקס קצר בהשתתפות שגרירת נפאל בישראל, ד"ר אנג'יאן שאקיה, וראש מועצת גני תקוה, הגב' ליזי דלריצ'ה. השתתפו גם ראשי ענף המאמאנט בישראל.

השגרירה שאקיה סיפרה בדברי ברכתה איך נחשפה לראשונה לליגת המאמאנט, וביקשה לראות בעיניה. לדבריה, היא מתכוננת להביא לנפאל את מתכונת הליגה הזו. השגרירה הוסיפה שלמשחקים אלה יש השפעה גדולה על הבטחון העצמי והאישיות של הנשים והאימהות שמשחקות בו. היא הוסיפה לדבר בסגנון עממי ידידותי, ולא רשמי כשאמרה "תחרויות ספורטיביות כאלה יכולות לחזק קשרי תרבות בין מדינות .. בלה, בלה,בלה". הקהל המשועשע געה בצחוק ובמחיאות כפיים.

השגרירה שאקיה (במרכז) עם נבחרת נפאל במאמאנט

קשרים דיפלומטיים בין ישראל ישראל ונפאל החלו לפני כ60 שנה, והשגרירה אמרה ששגרירות נפאל בישראל נחנכה בדיוק היום לפני 51 שנה.

נציין כי ברוב ההצבעות באו"ם בנושאים ישראלים תומכת נפאל בעמדה הישראלית, למרות לחצים דיפלומטיים כבדים שמוטלים עליה מצד אויבינו. גם ישראל תומכת בנפאל בתחומי חקלאות, שימושי מים, תשתיות, ובטחון. לפני 6 שנים ארעה רעידת אדמה קשה בנפאל, וישראל הזדרזה לשלוח משלחת חילוץ והצלה, שזכתה להוקרה ולתודות מצד העם נפאלי.

בסיום המשחקים זכתה כל שחקנית במדליה מיוחדת, וגם הוגשו שתיה ומאכלים נפאליים.

עוד הגיעו למשחקים ולטקס גם ראשי מאמאנט, עפרה אברהמוביץ', קארין איינס, אן דננברג, רעות לזור, ומאמנת הנבחרת הנפאלית.

דילוג לתוכן