אוניית התענוגות 'אודיסיאה' (Odyssey Of The Seas) הגיעה אתמול לנמל חיפה, לקראת הפלגות הקרוזים ההיסטוריות שעומדות לצאת מישראל. ספינות גרר של נמל חיפה קידמו את האודיסיאה בצפירות ברכה ובזרנוקי מים.

צילום: נמל חיפה

חלק מאנשי הצוות שמיועדים לשרת את הנוסעים לא הורשו לרדת לרציף בחיפה, מכיוון שהתברר שאינם מחוסנים נגד קורונה. הם נשארו תקועים על סיפון האוניה לאחר ששהו בים כשלושה שבועות מאז הפליגה האוניה מהמספנה בגרמניה.

גילוי התקלה מעלה סימני שאלה לגבי הפלגות האודיסיאה. האם יאפשר משרד התחבורה להתחיל את ההפלגות כמתוכנן ב2 ליוני, או שמא הם יידחו? האם אפשר שנוסעים ישראלים שהזמינו קרוזים לא יורשו לעלות על האוניה, אם החברה לא תעמוד בתנאים?

סוכנות המכירות הראשית של חברת השייט רויאל קריביאן בישראל היא חברת סנורמה. סנורמה אחראית רק על מכירות, וכל האופרציה התפעולית מתנהל במשרדים הראשיים במיאמי. מסנורמה נמסר: "רויאל מתואמת עם משרד הבריאות באופן מלא לחלוטין. אין ולו הוראה או דרישה אחת שרויאל זלזלו או ביטלו. משרד הבריאות יגיע לתיאומים בשטח, כחלק מהתיאום הרצוף שמתקיים עם משרד הבריאות במשך שבועות, כחלק מהיערכות ובניית הפרוטוקולים של משרד הבריאות, בשיתוף עם רויאל".

 

דילוג לתוכן