אתר החרמון מציע לנו מיגוון של בילויים בשלג, הכוללים רכבלים, מסלולי גלישה, סנובורד, מזחלות שלג, ומגלשות אקסטרים. במשך שלשה שבועות בשיא החורף הופך מושב נווה אטי"ב להיות "סנט מוריץ לעניים". אתר החרמון עבר בשנים האחרונות שדרוגים של תשתיות ברמה של אתרי סקי אירופאים. כיום אנחנו יכולים לשכוח את הגלישה על שקיות ניילון שעשינו בזמן הטיול השנתי בבית הספר, ומהעליה והירידה המקפאים על הרכבל של מי שאינו יודע לגלוש.

בעונת החורף מבקרים כ350,000 איש באתר החרמון. כשנכנסים יותר מ 12,000 מבקרים נסגר האתר, אבל זה לא נוגע לנו כי בדרך כלל המיכסה הזו מתמלאת רק בשבתות.

אנו יכולים ליהנות מטיול בחרמון גם בלי לעשות סקי. גם מי שלא יודע לגלוש יכול לעלות ברכבל לפסגת ההר וליהנות מהנוף. אפשר גם לשכור מזחלות ולהשתעשע עם הילדים במסלולים מיוחדים למזחלות פלסטיק, ואפשר גם לעבור חוויית אקסטרים מקפיאה במזחלת ההרים שטסה במהירות של 45 קמ"ש במסלול של 950 מטר בין נופי החרמון. הילדים יהנו ממשחק בשלג, בניית בובות שלג, גלישה במזחלות פלסטיק, ובמגלשות האקסטרים. יש באתר גם מיני-פארק המותאם לקפיצות ופעלולי שלג.

מי שיודע לגלוש יכול ליהנות מ14 מסלולי גלישה ברמות קושי שונות: שלושה מסלולים כחולים (קלים), שבעה אדומים (קשים) ושניים שחורים (קשים מאוד). שני מסלולים הוכרו על ידי התאחדות הסקי הבינלאומית (FIS) כמסלולים תחרותיים ברמה אולימפית. מסלולי הגלישה העיקריים באתר הם "חתול", הקרוי על שם כלי הרכב חתול שלג, "מועדון" – על שם מועדון הסקי הישראלי, ו"שיאון" על שם נחל שיאון. מסלולים נוספים נקראים "ערער" ו"שקד".

בחרמון כאשר הטמפרטורות יורדות – המחירים עולים. הנה פירוט:

כרטיס כניסה לאתר עולה 39 שקלים למבוגר, ו34 שקלים לילד עד גיל 12. עליה לרכבל 49 שקלים, ושתי עליות ב70 שקל. שכירת מזחלת אקסטרים ב30 שקל ו25 לילד. בסה"כ קצת יותר ממאה שקלים לאדם.

מי שרוצים גם לגלוש, צריכים לפתוח את הארנק להוצאות נוספות, ולרכוש גם סְקִי-פָּס (כרטיס חופשי לרכבלים) ב250 שקלים ליום (ליומיים 470 שקלים). שכירת ציוד סקי ב140 שקלים, ו120 לילד. שכירת ביגוד סקי ב120 שקלים. חשבון פשוט מראה שהעלות למשפחה בת 5 נפשות של גולשים יכולה להגיע ל3,000 שקלים ליום.

אם אין לנו ניסיון בגלישה על שלג ואנו חשים חוסר ביטחון בהתחלה, כדאי להיעזר במדריך סקי. באתר החרמון יש גם בית ספר לסקי שבו אפשר לקחת שיעורי סקי וסנובורד בקבוצה או בשיעור פרטי. בבית הספר יש מדרון מתון לאימונים של גולשים טירונים, שכולל גם שתי מעליות סקי. השיעורים ניתנים לפי רמת הגלישה של כל תלמיד. שיעור רגיל נמשך שעה וחצי, ועולה 110 שקלים לאדם בקבוצה של 8 אנשים. שיעור פרטי של עד 3 אנשים עולה 250 שקלים לשעה. אפשר גם להזמין מדריך סקי צמוד לכל היום.

אחרי ההדרכה נוכל לצאת לגלישה במסלולים הנמוכים. כאשר נרגיש שצברנו מספיק ביטחון ושליטה בסקי או בסנובורד, נוכל לטפס לפסגה בעזרת הרכבל, ומשם לצאת לגלישה במסלול בינוני (כחול) או קשה (אדום) שיובילו אותנו במורד ההר עד לתחתית האתר. יש שם כמה מסלולים ברוחב שונה ועם שיפועים משתנים. מביניהם, אני ממליץ לבחור במסלול ה"חתול" וממנו להמשיך במסלולים "שיאון" (12), מסלול 8 ומסלול "שקד" (9). כך אפשר למקסם את ההנאה מהשקט ומהמרחבים, ולהרגיש כמו בהרי האלפים.

כאמור, יש בחרמון 14 מסלולי גלישה. ביום עם תנאי גלישה טובים וללא עומס רב ברכבלים, אפשר לעשות כל מסלול מספר פעמים, ולהרגיש שבאמת מיצינו את יום הגלישה עד תום.

טיפים:

  1. כדי להגדיל את שעות ההנאה מאתר החרמון כדאי ללון בצימר באחד המושבים הדתיים בדרום הגולן, ולמחרת בבוקר להקדים להגיע לאתר לפני הפקקים. חלק מהצימרים מוכרים חבילה של לינה פלוס כרטיס כניסה לאתר החרמון.
  2. בשעות הבוקר יש בדרך כלל פקק תנועה בכביש העליה לחרמון. כדאי להתאזר בסבלנות. אחרי השעה 11 העומס כבר מתפנה.
  3. לפני היציאה לדרך וגם במהלך הנסיעה לחרמון עלינו להקשיב ברדיו לדיווחים על מצב התנועה. חלק מהכבישים עדיין לא פונו מהשלג, ואולי נצטרך להגיע מכיוון אחר. כדי להקשיב גם למצב הפקק בעליה להר ובמגרש החניה, ולקבל החלטות בהתאם.
  4. לפעמים בשעות הבוקר המוקדמות השלג קפוא במצב צבירה של קרח, ובשעות אחר הצהריים הוא מתחיל להינמס ונהיה מיימי מדי. במצבים אלה האחיזה של המגלשיים לא טובה.
  5. חשוב להתלבש בביגוד מיוחד לגלישה, שמנדף זיעה ושומר על חום הגוף.
  6. באתר החרמון יש גם חנות להשכרת ביגוד. אפשר לשכור שם גם גרביים ותחתונים תרמיים, אבל לא נעים ללבוש תחתונים שלבשו אחרים. לפיכך עדיף לקנות מראש בסניף של רשת חנויות "שלג" או "למטייל" הקרוב לביתנו. יש שם גם ביגוד שלג עליון.
  7. הביאו בגדים חמים להחלפה לאחר הבילוי בשלג. לא לשכוח כובעים וצעיפים וכפפות.
  8. הדובונים והחרמוניות שנשארו אצלנו מהמילואים אינם מתאימים לשלג בחרמון, כי הם סופגים מים.
  9. רצוי לחבוש משקפי שלג או לפחות משקפי שמש, כי השלג יכול לסנוור.
  10. כדאי להביא לילדים גם קסדת אופניים. יש אפשרות גם לשכור באתר.

 

כל הזכויות שמורות לאתר ותוליכנו לשלום

כתיבת תגובה

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
דילוג לתוכן