כולנו שומרי כשרות וכולנו יודעים מה לבדוק במסעדות ובחנויות שאליהן אנחנו נכנסים. אבל לא הכל יודעים מה יש לבדוק במזון שמוגש בטיסות מההיבט של כשרות. הנה כמה כללים וטיפים בנושא הכשרות לטסים לחו"ל :

ןבכן,את חברות התעופה אפשר לחלק בהיבט כשרות האוכל לשלוש קבוצות- "הטוב, הרע, והמכוער". כלומר, הכשר, הטרף, וה…לפעמים כשר.

הטוב– בכל חברות התעופה הישראליות (אל-על, ישראייר, ארקיע) האוכל כשר והמטבחים כשרים. לפיכך אנו לא צריכים לטרוח ולהזמין במיוחד מזון כשר. למהדרים יש אפשרות להזמין גם אוכל "גלאט מהדרין" בלי תוספת תשלום. הרב של אל על, הרב יוחנן חיות, דואג גם לכל צרכינו בתחום המזון, ובזכות מאמציו אנחנו יכולים להיות רגועים ובטוחים.

"הרע"- בחברות התעופה הזרות האוכל בד"כ לא כשר, והתנורים במטבח המטוס בחזקת טרפה. אצלם חייבים להזמין מראש אוכל כשר (או גלאט SKML). ההזמנה נעשית עם הזמנת הכרטיס באינטרנט או באמצעות משרד הנסיעות, שנקרא גם "סוכן מרוֹמים". לפעמים בגלל עומס העבודה הם שוכחים, לכן יש להזכיר להם בטלפון או במייל 48 שעות לפני ההמראה. בנוסף, עלינו לבדוק שוב בשדה התעופה לפני ההמראה בזמן הצ'ק אין. פעם נתקלתי בעצמי ששכחו להביא עבורי למטוס אוכל כשר שהזמנתי מראש, ורק דיילת הקרקע בדלפק הצ'ק-אין תִקנה את הטעות ברגע האחרון.

 כאשר אנחנו מקבלים אוכל כשר בחברת תעופה זרה, עלינו לשים לב שהמנה העיקרית המחוממת עטופה בשתי שכבות של נייר כסף. זאת כדי להבטיח שלא נדבקה לאוכל שלנו שום חתיכה של בשר חזיר או משהו לא כשר, שחומם באותו תנור לפני שחיממו בו את המנה שלנו. אם נגלה שאין נייר כסף בכלל או שיש רק שכבה אחת, המקפידים לא אוכלים את זה. זכותנו לבקש להחליף למנה כשרה אחרת (אם יש במטוס).

הקפה והתה שמגישים לנו במהלך הטיסה כשרים ואין בהם בעיה. אבל עלולה להיות בעית כשרות בקרם חלב שהם מגישים במכלים אישיים קטנים. בחלק מהם יש תוספת שומן מן החי וחש גם לחלב עכו"ם. לפיכך בטיסות בחברות זרות אני שותה קפה בלי חלב. לפעמים אני מביא בכיס שקיות אבקת מלבין קפה, בגודל שקית סוכר סטנדרטית שניתן לקנות בסופרמרקטים בארץ.

"המכוער"- הבעיות מתחילות בטיסות משולבות של אל-על עם חברות תעופה זרות. ישנם שני סוגים של שילובים שמעניינים אותנו מבחינת הכשרות:

האחד- טיסות עם נחיתות ביניים (קונקשן) בטיסות קונקשן עלינו להזמין מראש אוכל כשר, ולא לסמוך על כך שההזמנה בוצעה באל-על. דוגמה: פעם קניתי כרטיס טיסה של אל-על לקונקרי בסיירה ליאונה. טסתי במטוס אל-על לפריז, שם חיכיתי כשעתיים ועברתי לטיסת המשך במטוס של אייר פרנס. במטוס אל-על קיבלתי אוכל כשר כרגיל. אבל לקטע של הטיסה מפאריס לקונקרי הייתי עלול לקבל את האוכל הטרף שלהם ולא הייתי יכול לאכול.

השני- טיסות שיתוף קוד "קוֹד שֶרִינְג" (Code Sharing). בעונות הקיץ העמוסה חברת אל-על חוכרת מטוסים מחברות זרות לבצע עבורה טיסות, ולפעמים חברות תעופה מעבירות זו לזו נוסעים באותו קו, כדי "להגדיל" את מספר נוסעיהן. לדוגמה, פעמים אחדות קניתי כרטיס טיסה של אל-על למדריד, ובכל הפעמים מצאתי עצמי על מטוס של חברת איבריה. חלק מהנוסעים לצידי במטוס רכשו כרטיס טיסה באל-על, ואחרים קנו באיבריה. לא הזמנתי מראש אוכל כשר בגלל שזו היתה טיסת אל-על.

אז "אכלתי אותה!".

האוכל בטיסה מנתב"ג למדריד היה כשר, כי הגיע מהקייטרינג של חברת תמ"מ בארץ. אבל בטיסה חזרה ממדריד לת"א הגישו לי בתחילה אוכל מחברת קייטרינג ספרדית מקומית לא כשרה. לבקשתי החליפו לי את האוכל למנה כשרה שנשארה במקרה במטבח המטוס, אבל לא היתה רשומה על שמי. באחת מהטיסות ממדריד לת"א לא היתה עבורי מנה כשרה ונאלצתי לוותר על הארוחה. (אגב, אם בסוף הטיסה ממדריד לת"א נשארים במטבח המטוס מנות אוכל לא-כשר, חלק מהנוסעים בטיסה הבאה מת"א למדריד עלולים לקבל אותן. שימו לב!). לפיכך לטיסות של קוד שרינג עלינו להתייחס כמו אל טיסה בחברה זרה, ולהקפיד להזמין מראש אוכל כשר.

איך נדע אם נטוס בשרינג כאשר אנחנו קונים כרטיס של אל-על?

זה כתוב בכרטיס הטיסה שלנו. על כרטיס הטיסה של אל על מופיע "טיסה מספר XXX". מצד שמאל של המספר מופיעות שתי אותיות באנגלית. הקוד של חברת אל-על ביאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא LY . אותיות אלה מציינות שזה מטוס וצוות של אל על. כל צמד אותיות אחר שצמוד למספר הטיסה, מסמן שזו טיסה בחברת תעופה זרה. עלינו לבדוק גם כרטיסי טיסה שאנו רוכשים בחברות התעופה הישראליות ארקיע (קוד IZ) וישראייר (קוד H6). אם על כרטיס הטיסה שלנו מופיע קוד אחר לצד מספר הטיסה, יש לחשוש שאולי יגישו לנו אוכל לא כשר.

רבים מאיתנו נוהגים להזמין לטיסותיהם אוכל צמחוני, כדי למנוע מראש בעיות עם בשר לא כשר. פעם גם אני חשבתי שאם אני מזמין צמחוני אז אני פותר את שאלות הכשרות. אבל הרב אורן דובדבני לימד אותי שהפתרון הזה אינו מושלם. אומנם לצמחונים לא מגישים בשר, אבל המנות הצמחוניות בחו"ל מכילות ירקות ופירות שלפעמים מתובלים ברטבים שכוללים שומנים מן החי, הגבינות עלולות להיות לא כשרות, ולפעמים גם דגים לא כשרים ופירות ים. מי שמקפיד על כשרות יכול לאכול רק את הירקות והפירות והביצים הקשות, ולתבל רק במלח ופלפל, אבל לא להשתמש בשקיות הרטבים למיניהם שמצורפות למנה הצמחונית.

מי שמרבים לטוס, זוכים לפעמים לשדרוג למחלקת עסקים או אף למחלקה הראשונה. אני זכיתי בזה רק בטיסות אל-על וUP בזכות הניקוד הגבוה במועדון "הנוסע המתמיד". הרב דובדבני, שזכה לא פעם לשדרוג כזה בחברות זרות, מציע לשים לב שעִם החלפת המושב במטוס לא מחליפים לנו גם את האוכל הכשר. לפיכך יש לבקש מהדיילת להביא לנו את המנה הכשרה מהמטבח של מחלקת התיירים, ולא לאכול מהמנה הלא כשרה המשופרת במחלקת העסקים.

ולסיום, סיפור פיקנטי: לפני שנים רבות עבדתי בחברת תעופה אמריקאית TowerAir. הופתעתי לגלות שהיו לנו הזמנות לאוכל כשר-גלאט גם לטיסות שפעלו ב…יום כיפור. התחלתי לבדוק איך יתכן ששומרי כשרות למהדרין טסים ביום כיפור? התברר שהיו לנו נוסעים מוסלמים שגם הם נוהגים להזמין מראש אוכל כשר, בגלל הלכות ה"חלאל" של דת האיסלאם.

יאכלו ענווים וישבעו.

 

כתבה זו מופיעה בצורה מקוצרת גם בשבועון 'נופשים'

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן