חדשות טובות: במרכז העיר באקו באזרבייג'ן נפתחה מסעדה כשרה. על כך הכריזה לאחרונה לשכת התיירות של אזרבייג'ן. בהודעתם נכתב: "המסעדה משלבת מטבח אזרי מסורתי יחד עם מנות ישראליות קלאסיות, ומבטיחה מיזוג מזרח תיכוני מוכר וטעים". המסעדה הכשרה החדשה בהשגחת שליח חב"ד, הרב שניאור סגל. המסעדה נקראת "7/40" (למרות שלדעתי מתאים לה יותר השם "770"), וכתובתה: 25 Samed Vurgun.

לשכת התיירות של אזרבייג'ן ATB יוזמת פעולות רבות לעידוד התיירות למדינה, ומשקיעה מאמצים גם בתיירים מישראל. ביריד התיירות IMTM שנערך השנה בתל אביב היה דוכן גדול של אזרבייג'ן, ואפילו סגן שר התיירות הגיע ליריד בישראל. נעים להיווכח בתשומת הלב המכובדת שהם מקדישים גם לצרכי הציבור הדתי.

משרד התיירות של אזרבייג'ן משקיע גם בספורט אתגרי כדי למשוך נישה של תיירים, שישראלים רבים משתייכים אליה. חובבי אקסטרים יכולים ליהנות מרפטינג, טיול ג'יפים, ומצנחי רחיפה, בעיר גבאלה Gabala , במרחק של 260 ק"מ מבאקו. ברפטינג גבאלה מציעים רצועת ראפטינג באורך 11 קילומטרים באזור טוריאנצ'י Turyanchav. תיירים יכולים לשכור ציוד רפטינג, וליהנות שם מהמטבח מסורתי.

באתר הנופש טופנדה Tufandagh שבגבאלה יש גם טיולי ג'יפים בהרי הקווקז המרהיבים. טיולי הג'יפים כוללים ארוחות בוקר אזאריות מסורתיות בהרים, או ארוחת צהרים וערב בבתי המקומיים בכפרים אותנטיים.

באתר שוראבאד (כשעה מבאקו) נמצא מרכז גלישת רוח. המקום מציע קורסי הדרכה למתחילים ולמתקדמים. ניתן לשכור שם ציוד, לבקר במועדון החוף ובמסעדה הצמודים.

בין הפרויקטים החדשים של לשכת התיירות יש גם חשיפה לתיירים לתחום רכיבת הסוסים באזרבייג'ן. מועדוני סוסים מציעים רכיבה על סוסים לכושר והנאה. מתחרות פולו חובבנית, דהירה שלווה דרך העיר באקו או בעיר שקי. ישנם מועדוני רכיבת סוסים באזרבייג'ן, הן בבאקו והן באזורים הסובבים אותה: מועדונים  Bina Elite  ו-Omar , ההיפודרום ב-Cidir בבאקו ומרכז רכיבה. מועדונים אלה מתאימים כל המשפחה וגם לילדים. יש בהם גם אזורים ירוקים נרחבים עם גן שעשועים לילדים ומסעדה.

אוהבים גולף? אזרבייג'ן מציעה שני מועדוני גולף בינלאומיים, בעיר הבירה באקו ובעיר גובה Quba (שנחשבת עיר יהודית). מועדון הגולף הלאומי בעיר גובה למרגלות הרי הקווקז, עוצב על ידי ג'ון האנט. המשטחים, הגומות, והמכשולים פרוסים על פני 75 דונם של נוף כפרי אידילי. בנוסף, גם בבאקו נפתח מועדון גולף Dreamland. המסלול תוכנן על ידי האדריכל האמריקני המפורסם סינתיה דיי.

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן