אל על מכריזה היום על השקת טיסות ישירות בין ישראל לטוקיו, יפן. זו הפעם הראשונה שיפעל קו טיסות סדיר וישיר בין שתי המדינות. הקו יחל לפעול בחודש מרץ בשנה הבאה עם 3 טיסות שבועיות בימים בימים מוצ"ש, שני ורביעי. משך הטיסה בהלוך יהיה 11 שעות וחצי, והדרך חזור תימשך שעה יותר.

לרגל ההשקה החלו באל על למכור כרטיסים כבר עתה, ועד 10 לספטמבר המחיר המוזל יהיה 999 דולרים בלבד. לא נמסר מה יהיו המחירים אחרי מבצע ההשקה.

לשם השוואה, חברת התעופה היפנית 'אול ניפון' מוכרת כרטיסי טיסה מישראל לטוקיו במחיר של החל מ840 דולר, עם חנית ביניים באחד מחמישה נמלי תעופה באירופה. אבל בגלל הקונקשן נמשכת הטיסה הקצרה ביותר שלהם דרך וינה 17 שעות וחצי שעות.

במסגרת ההשקה תעניק אל על הטבות נוספות לחברי מועדון הנוסע המתמיד, שיוכלו לרכוש כרטיס בונוס תמורת 2,400 נקודות. בעלי כרטיס FLYCARD יוכלו לרכוש כרטיס תמורת 2000 נקודות כולל תוספת מזומן.

הביקוש לטיסות יפן גדל בשנים האחרונות מצד תיירים ואנשי עסקים. כ-40,000 ישראלים ביקרו ביפן בשנת 2018 וכ-20,000 יפנים בישראל. בשנה הבאה תערך בטוקיו האולימפיאדה, ויש להעריך שהביקושים יזנקו עוד.

לרגל ההשקה אומר מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על: "אנו מתרגשים לפתוח במכירת כרטיסים לטיסות אל על הישירות לטוקיו. ההחלטה על פתיחת נתיב טיסה ישיר ליפן התקבלה לאחר בקשות הולכות וגוברות של לקוחותינו וכעת נוכל להציע את חווית הטיסה במטוסי הדרימליינר החדשים גם בטיסות ישירות לארץ השמש העולה. הקו החדש יאפשר לקדם ולפתח את התיירות היפנית לישראל. לחשוף את אזרחיה של יפן לעושר התרבותי, להיסטוריה ולנופים הייחודיים של ישראל.  פתיחת הנתיב הישיר ליפן, בפרט בשנה בה צפויים להיערך בה המשחקים האולימפיים, צפויה להגדיל את התנועה ולחזק באופן משמעותי את הקשרים הכלכליים והמדיניים בין ישראל ויפן."

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן